Луганська обл., Врубівка
Луганська обл., Врубівка 5 канал

Не окопами самими: як мужні руки бійців АТО прифронтовій школі допомагають

На Луганщині військові не лише утримують лінію оборони, а й допомагають цивільним

На кілька годин вони озброїлися будівельними інструментами та завітали до Врубівської школи – узялися обладнати зону відпочинку на шкільному подвір’ї. Крім того, у вільний від бойових завдань час вони влаштовують спортивні змагання, проводять заняття з мінної безпеки, передає "5 канал".

57-ми річний Мирон – стрілець. Він родом із Прикарпаття. Має вже дорослу дочку. Коли почув, що школі потрібна допомога, одразу відгукнувся. Так само, як і побратими, сюди прийшов у вільний від служби час.

"У мене також діти є! І я би хотів, щоб і вони були щасливі, і ці дітки. Над нами світить одне сонце. Одним повітрям дихаємо!" – каже військовий Мирон.

Школярі теж не стоять осторонь. "Тут колектив жіночій, чоловіків немає. Треба якийсь такий ремонт зробити. Звичайно, можемо ми. Для того ми на Донбас і прийшли, щоб провести великий ремонт, і маленький. Це дуже хороша акція. Показує, що схід і захід разом", – зазначає боєць Юрій.

Директор Врубівської школи згадує, коли три роки тому військові вперше прибули у село, діти ставилися до них з острахом.

"Було відчуття страху, тим більше – обстріли постійні. А зараз вже немає! Уже навпаки, вони із задоволенням йдуть на спілкування з військовими", – розповідає Олена Ярина, директор Врубівської загальноосвітньої школи.

Місцеві школярі радіють перемир'ю. За три роки бойових дій село декілька разів обстрілювалося з артилерії. Востаннє, згадує 11-річний Ярослав, торік. Сам хлопчик мріє про мирну Україну.

"Ми ховалися того року. Дуже сильно стріляли влітку. І ми дуже боялися. Хочеться, щоб уже не стріляли, і була тут свобода в Україні, і все було добре, і мирно", – каже Ярослав.

Тим часом армійці рук не покладають. Що планують зробити для дітей ще – дізнайтеся у сюжеті:

 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Земанівський путінізм: президент Чехії засланий козачок Росії - Чорновол
Наступний матеріал
БТР, "Ромашка" та гвинтівки М-4: що варте уваги на виставці "Зброя і безпека"
Loading...