Зайва вага
Зайва вага
Depositphotos

Для тих, хто має намір схуднути: Супрун дала поради стосовно нормалізації ваги

  Люди із зайвою вагою мають вищі ризики захворіти на дуже небезпечні хвороби

  Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, які проблеми можуть виникнути внаслідок надмірної ваги. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

  Вона зазначає, що люди із зайвою вагою мають вищі ризики захворіти на дуже небезпечні хвороби. Особливо – на серцево-судинні захворювання. Науковці підтвердили цей висновок після аналізу даних близько 300 тисяч людей без серцевих захворювань протягом 4-х років. Вимірюючи індекс маси тіла, дослідники виявили співвідношення між збільшенням ваги та появою хвороб серця. При чому, чим більше люди мали зайвої ваги, тим вищі шанси захворіти вони мали.

  "В комбінації з серцево-судинними захворюваннями зайва вага впливає також на тривалість життя. Наприклад, в цьому дослідженні було виявлено, що тривалість життя чоловіків середнього віку, які мали надмірну вагу, була на 6 років менша у порівнянні з тими, хто постійно підтримував нормальну для себе вагу. Існують й інші проблеми зі здоров‘ям, пов‘язані із зайвою вагою. Наприклад, людина може стати більш сприйнятливою до апное (задишки) уві сні, отримати біль у суглобах та артрит, захворіти на діабет", – повідомила Супрун.

  Крім того, жирова тканина дуже підступна. Вона оточує життєво важливі органи – такі як підшлункова залоза, печінка та кишківник, внаслідок чого заважає їхній нормальній роботі.

  "Цей тип жиру вважається найбільш небезпечним і зветься абдомінальним. Він накопичується на рівні талії, в черевній порожнині. Що більша частка такого жиру в організмі, то вищі ризики появи серцево-судинних захворювань. Адже жирова тканина негативно впливає на артеріальний тиск, рівень цукру в крові та рівень холестерину", – зазначила вона.

  Також, Супрун повідомила, що кожна людина має свою оптимальну для здоров‘я цифру на вагах.

  "Здорова вага – це збереження нормального індексу маси тіла у співвідношення ваги та росту. Є спеціальні онлайн-калькулятори, які рахують індекс маси тіла. Перевірте себе! Окрім цього важливо вимірювати талію і об‘єм стегон – талія повинна бути значно меншою", – додала чиновниця.

  Супрун дала корисні поради, які дозволять гарно почуватися та жити довше:

  • Заняття спортом

  "Спорт – пігулка від багатьох хвороб і профілактика надмірної ваги. Проте навіть якщо ви маєте зайві кіло, але при цьому постійно активні фізично – ризики появи серйозних хвороб зменшуються в рази. Якщо у вас немає часу на регулярні тренування, намагайтесь проводити активно кожну вільну хвилину", – зазначила вона.

  •  Збалансоване харчування

  "Голодування та детокс дієти не працюють та навіть можуть бути шкідливими для здоров‘я. Тому важливо харчуватись регулярно та повноцінно! Та в жодному разі не пропускати сніданки чи замінювати повноцінний прийом їжі кавою", – зауважила вона.

  • Повноцінний сон

  "Порушення сну підвищує ризики мати надмірну вагу. Це пов’язано з появою метаболічних та ендокринних змін в організмі, що сприяють збільшенню ваги. Тому намагайтесь дотримуватись режиму та спати не менш як 7-8 годин", – резюмувала вона.

  Як повідомляв 5.UA, в.о. міністра охорони здоровя зібрала головні поради для любителів активного – і не тільки – відпочинку.

  Попередній матеріал
  На індонезійському курорті стався потужний землетрус: кількість загиблих перевищила 140 (оновлено)
  Наступний матеріал
  Приїхав до батьків: на Луганщині забили до смерті учасника ООС

  Супрун розповіла правду про популярну дієту

  Супрун розповіла, яку користь для здоров’я приносить дружба

  Одна здорова звичка – цілих 2 роки життя: Супрун дала поради, як покращити своє здоров’я

  "Діабет на тарілці": поради від Супрун для тих, кому складно відмовитися від солодкого

  ДТП у Харкові: Супрун наказала знайти лікаря-нарколога, який є ключовим свідком у справі Зайцевої

  "Є ризик передчасної смерті": Супрун заявила про небезпеку самотності