Поради від МОЗ, літо

Спекотна "аптечка": Супрун зібрала поради для літнього відпочинку

  Спека, УФ-випромінювання та кондиціонер можуть добряче попсувати задоволення від відпочинку

  В.о. міністра охорони здоровя зібрала головні поради для любителів активного і не тільки відпочинку. Усе це розмістила в дописі на сторінці у Facebook.

  "На вулиці припікає, тому багатьом чимскоріш хочеться вибігти на пляж позасмагати, з‘їсти морозива або ж засісти вдома з увімкненим кондиціонером. Звісно, ви можете це зробити. Але зважайте, що спека, ультрафіолетове випромінювання та брудні фільтри у кондиціонерах можуть добряче попсувати вам задоволення від відпочинку", - зауважила Уляна Супрун.

  Натомість, очільниця МОЗ пропонує переглянути "аптечку-порадницю" з дописами про спеку.

  • Багато людей вважають, що засмага - це ознака здорового та красивого тіла. Але, насправді, вона жодним чином не сприяє здоров‘ю.

  Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. Крім того, сонце справді сушить і старить шкіру, і жодні зволожуючі засоби це не спинять.

  • Сонцезахисний крем варто наносити на шкіру щоразу, як виходите на вулицю, а не тільки, коли засмагаєте.

  Якщо ж ви забули про захист від сонця і все-таки перестарались - найбільш ймовірно, ваша шкіра отримає опік. Щоб зменшити запалення та позбавитись болю, не користуйтесь сметаною або засобами на жирній основі.

  У МОЗ радять охолодити опікові ділянки водою або прикласти на 5-10 хвилин міхур із льодом чи інший холодний предмет. У разі сильних опіків можна прийняти знеболювальні препарати (парацетамол, ібупрофен, німесулід).

  • Щоб відчути прохолоду, нам слід охолодити шкіру, а не шлунок. Тому крижаний напій у спеку - не найкращий втамовувач спраги та, насправді, не сприяє охолодженню тіла.

  Натомість, гарячий чай додає нам тепла, і цим самим змушує надмірно пітніти. Від солодких напоїв краще утриматись - вони сприяють розвитку карієсу і годують нас порожніми калоріями.

  • У спеку варто відмовитись від алкоголю. В жарку погоду ми втрачаємо воду. Алкоголь це лише посилює та ніяким чином не освіжає.

  Не забувайте про воду. Доросла людина втрачає з потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1-1,5 л на годину. Тому неодмінно подбайте про воду напоготові. Час від часу доречно змочувати обличчя, шию, ліктьові згини та під колінами.

  • Якщо плануєте відпочинок з дітьми, пам’ятайте, що вони набагато чутливіші до спеки. Вибір правильного одягу для малюка та належний захист від сонця - надзвичайно важливі завдання;

  Не залишайте дітей чи домашніх улюбленців в автомобілі без нагляду. В спеку це дуже небезпечно для життя.

  • Якщо ж ви обрали відпочинок вдома - пригадайте правила користування кондиціонером.

  Зокрема, уникайте різкого перепаду температур. Пам’ятайте про те, що кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду. А також слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні, адже Кондиціонери осушують повітря в приміщення.

  Попередній матеріал
  Омелян пояснив, чому понад 90% вагонів "Укрзалізниці" на ладан дихають
  Наступний матеріал
  "Вартові неба": Порошенко, Полторак і Муженко привітали військових із Днем Повітряних Сил