5 канал

Держзрада Януковича: адвокат вимагає профінансувати його поїздку до Ростова

Разом з тим, новий адвокат Януковича нарікав на брак часу для ознайомлення зі справою. Максим Герасько стверджує, що із 52 томів не прочитав і половини

Оболонський районний суд Києва сьогодні продовжив досліджувати матеріали у справі щодо державної зради екс-президента Віктора Януковича. Подробиці слухала кореспондент "5 каналу" Ксенія Дворнікова.

На засіданні розглянули відеофрагменти з інтерв'ю, які Янукович давав у 2014-15 роках. На записах колишній президент висловлюється щодо подій на Донбасі та Криму і просить Володимира Путіна ввести війська до України. Разом з тим, новий (уже третій) адвокат Януковича нарікав на брак часу для ознайомлення зі справою. Максим Герасько стверджує, що із 52 томів не прочитав і половини.

Він також клопотав, щоб отримати фінансування на поїздку до російського Ростова-на-Дону, де нині перебуває Віктор Янукович, для конфіденційної зустрічі. Водночас, заявив що за необхідності готовий їхати і власним коштом. Зі свого боку, суд пообіцяв відтемінувати розгляд справи за наявності у захисника квитків до Росії. Також Герасько нарікав на нерівність змагального процесу. Мовляв, сторону обвинувачення представляють двоє прокурорів, і один із них немає на це повноважень. Прокурори ж зі свого боку запевнили – діють у межах закону.

"Сторона захисту перебуває в нерівних умовах по відношенню до сторони обвинувачення, враховуючи, що судом не було надано достатньо часу на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження… Крім цього, сторона захисту вважає, що прокурори не наділені повноваженнями щодо обвинувачення, оскільки згідно з кримінально-процесуальним кодексом, право підтримувати державне обвинувачення в суді надано лише процесуальному керівникові", – зазначив Герасько.

"Повноваження підтверджуються відповідною постановою, тому клопотання вважаю безпідставним, незаконним, крім того – до минулого судового засідання чергова постанова про зміну прокурорів долучалась прокурором Кравченко. Адвокат мав можливість і ознайомлювався з цією постановою, саме тому задоволення цього клопотання взагалі безпідставне", – заявив прокурор Максим Крим.

Суддя оголосив перерву до 10:00 години 28 вересня.

Дивіться також фотогалерею:

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Снаряд "Граду" посеред вулиці: як виглядаюсь Калинівка та Павлівка після "вибухової ночі"
Наступний матеріал
Брифінг Миколи Полозова та Рефата Чубарова щодо вироку Ільмі Умерову – відео
Loading...

Янукович отримав нового адвоката: той відомий за справою Гонгадзе

Засідання суду у справі про держзраду Януковича – відео

Суд арештував майно та рахунки екс-чільника МВС Захарченка

Справа розстрілів Майдану: син загиблого провів власне розслідування і зібрав докази

Справа "кримського дезертира" Одинцова: прокурори в суді намагаються довести державну зраду

Справа екс-командира львівського "Беркута" продовжує "буксувати"