Адвокат Януковича
Адвокат Януковича 5.ua

Адвокат про самовідвід захисту Януковича: "Відмова на цій стадії виглядає дещо дивно"

Адвокат Маркіян Галабала прокоментував ситуацію із самовідводом держзахисника екс-президента Януковича

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" адвокат Маркіян Галабала прокоментував ситуацію із самовідводом державного захисника Януковича. Так, за словами адвоката, Віталій Мешечек мав би дійти висновку про недостатню кількість ресурсів для захисту Януковича одразу після ознайомлення зі справою, а не після того, як узяв участь у декількох засіданнях.

"Справді, відмова адвоката здійснювати свої процесуальні обов’язки на цій стадії виглядає дещо дивною. Тому що він мотивував заяву своєї відмови тим, що справа нібито складна, зі сторони обвинувачення над цією справою працювала велика кількість прокурорів і слідчих. Зі сторони захисту до моменту його вступу у справу також працювала велика кількість адвокатів з Aver Lex і він нібито недостатньо має ресурсів, щоб забезпечити захист Януковичу. Але до такого висновку він би мав дійти після ознайомлення з матеріалами справи, але не після того, як він взяв участь у декількох засіданнях і передумав, просто передумав і відмовився брати участь у цій справі через недостатню кваліфікацію. Тому що власне цей пункт, на який він посилався у своїй заяві, він стосується того випадку, коли у адвоката недостатньо кваліфікацію для захисту клієнта", – зазначив Маркіян Галабала.

Адвокат також зазначив, що держава в особі Центру правової допомоги повинна забезпечити цей процес таким адвокатом, який би не міняв свою позицію в ході процесу.

"Якихось гарантій давати про те, що наступні адвокати будуть користуватися таким самим інструментом навряд чи можна казати так чи ні. Але однозначно, що це ненормально. Держава в особі Центру правової допомоги міста Києва має забезпечити цей процес таким адвокатом, який би просто не міняв свою позицію в ході процесу. Тобто або він апріорі відмовляється брати участь у цій справі, або він погоджується брати участь у справі. Тому це недопустимо і тут виникає питання про дотримання правил адвокатської етики", - додав адвокат.

Як повідомляв 5.UA, державний захисник екс-президента Віктора Януковича після трохи більше місяця роботи подав клопотання про самовідвід. Стверджує – ця справа для нього занадто складна, і він не у змозі самостійно захищати інтереси президента-втікача. Наголошує: докази вини Януковича збирає ледь не уся прокуратура, а він – один.

Натомість прокурори наголосили, що причиною відмови може бути лише некомпетентність захисника, адже в нього було достатньо часу, щоб ознайомитися з матеріалами справи. Після наради суд задовольнив клопотання адвоката. Тож сьогоднішнє слухання, на якому мали продовжити розглядати докази, –скасували.

Попередній матеріал
"Укродиверсант" в Криму: військовий комісар Харківщини розповів подробиці служби Лимешко
Наступний матеріал
Гройсман закликав місцеву владу поквапитись з підготовкою до опалювального сезону
Loading...

Знову без адвокатів: Мешечек відмовився захищати Януковича у суді

Суд призначить Януковичу державного захисника, прокуратура заявляє про затягування справи

Засідання суду у справі про державну зраду Януковича - відео