Віктор Янукович
Віктор Янукович Фото з відкритих джерел

Вдруге без захисту: чому від Януковича "тікають" адвокати

Державний захисник називає провадження щодо Януковича надскладним і зізнається, що протистояти обвинуваченню – а це армія прокурорів і слідчих – не в змозі

Призначений державою адвокат Віктора Януковича відмовився захищати президента-утікача в суді. Колегія суддів таке прохання підтримала. Тепер регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги призначить іншого адвоката, передає "5 канал". 

Згідно процедури, новий захисник Януковича має вивчити усі матеріали справи – а це 51 том.

Сьогоднішнє засідання мало бути третім за ліком для державного захисника Віктора Януковича. Його призначили після того,  як президент-утікач відмовився від найнятих приватних адвокатів. Більше місяця Віталій Мешечек вивчав матеріали справи. Це 19 томів доказів злочинів Януковича, наданих прокуратурою і 32 томи - судового процесу.

Спробувавши на попередніх двох засіданнях виконати адвокатський обов'язок, адвокат Віталій Мешечек зрештою заявив: "Враховуючи особливу складність кримінального провадження, вважаю, що для більш якісного і належного захисту інтересів Януковича, я не можу брати участь у подальших судових розглядах у цьому кримінальному провадженні. Прошу прийняти мою відмову від виконання обов'язків відносно Януковича В.Ф.".

Так, кримінальну справу Януковича адвокат назвав надскладною. Більшість свідків, які могли б свідчити на боці Януковича – просто недосяжні, бо в бігах. До того ж, зізнається, протистояти обвинуваченню – а це армія прокурорів і слідчих – не в змозі. Колегія суддів пояснення адвоката почула і звільнила від обов'язків захищати втікача.

"Ніхто немає права зобов'язати захисника здійснювати свої обов'язки, оскільки під примусом захисник не буде здійснювати їх належним чином. Це може поставити під сумнів всю легітимність функцій захисту Кримінального процесу", - відзначає суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев'ятко.

Прокурори кажуть, що по-людськи позицію адвоката зрозуміли. Але тут же заявили, що тепер судовий процес зірвано вдруге. "Авжеж, ми проти. Авжеж, ми вважаємо, що це зрив процесу і направлені всі дії на затягування самого процесу", - прокоментував прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко.

До кінця тижня Януковичу призначать нового державного адвоката. Той, у свою чергу, має ознайомитися з матеріалами справи. Три тижні триватиме пауза у цьому судовому процесі. Стільки часу, як вважає суд, має вистачити новопризначеному державному захиснику Віктора Януковича, щоб вивчити усі матеріали справи. 

Попередній матеріал
"Відпочинкова недуга": на Дніпропетровщині зафіксували спалах вірусу Коксакі
Наступний матеріал
Брифінг голови СБУ щодо активізації терористичної діяльності - відео
Loading...