День пам’яті: Сьогодні 73-я річниця звільнення одного з наймоторошніших таборів смерті - Аушвіц-Біркенау в Освенцимі

голокост 5 канал
За різними даними Голокост призвів до знищення 60% євреїв Європи і близько третини єврейського населення світу

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Цю дату запровадили рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, після чого відзначається щорічно. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Про це нагадує "5 канал".

За час існування зазначеного концтабору у ньому було винищено від 1,5 до 2,2 млн людей. Водночас, загалом, протягом Другої світової війни нацисти закатували та вбили 6 млн євреїв, серед яких 1,5 млн дітей.

голокост
голокост5 канал

Пам’ять жертв Голокосту вшановують і в Україні. Єврейський форум України 30 січня у Києві проведе Всеукраїнську акцію "Шість мільйонів сердець". Державні діячі України, глави дипломатичних місій Ізраїлю та Німеччини, колишні в'язні гетто та концтаборів запалять шість свічок в пам'ять про шість мільйонів жертв Голокосту о 17.00 30 січня в Національному палаці "Україна".

В Україні на державному рівні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту щорічно відзначають з 2012 року. За роки Другої Світової війни в Україні фашистами та їхніми спільниками було знищено понад 1 мільйон 500 тисяч євреїв.

"Голокост, що призвів до винищення однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеку, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН.

Попередній матеріал
"Чи здали Крим?": Чубаров розповів про "зелених чоловічків", блокаду аеропортів та виконавців злочину
Наступний матеріал
100-річчя бою під Крутами – боротьба заради майбутнього
Теги: