Свічки Голокосту
Свічки Голокосту 5 канал

"Краще не народитися, ніж це пережити": У Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту

Під створення музею "Бабин Яр" передали будівлю колишнього гуртожитку – у двох відремонтованих кімнатах тематичну експозицію доводиться оглядати, не роздягаючись

В Україні сьогодні вшанували жертв Голокосту. В багатьох містах єврейські спільноти запалювали шість свічок, як символ пам'яті про ті шість мільйонів, які були знищені нацистами до і під час Другої світової війни. У Києві жалобна церемонія  відбулася в Бабиному Яру. За різними даними там розстріляли від 70 до 150 тисяч євреїв.

Святослав Будник, очевидець Голокосту, до найменших подробиць пам'ятає 14 травня 1943 року. Того сонячного дня в трирічного хлопця закінчилося дитинство – на їхнє подвір'я зайшли два німці й повели матір на розстріл. Розповідає:

"Забирають маму, я в той момент тримався за мамину спідницю, мене німець почав відтягувати, а я його вкусив. Він мене вдарив ногою, я втратив свідомість і маму забрали".

У пам'ять про шість мільйонів жертв Голокосту є традиція: запалювати шість свічок. В Україні нацисти вбили 1,5 мільйона євреїв. Під час вшанування у залі заходилася сльозами Софія Ярова. Жінка рятувала євреїв від розстрілів у Бабиному Яру, а нині – визнана праведником світу. Про Голокост відповідає коротко:

"Краще не народитися, ніж це пережити"

На іншому кінці Києва про загиблих за часів Голокосту згадували уже експозицією – документів, спогадів та фотографій тих страшних подій.

Відвідувачі оглядають виставку, не роздягаючись – у приміщенні холодно. Відремонтовані лише дві кімнати. Будівлю колишнього гуртожитку для хокеїстів лише нещодавно передали єврейській громаді під створення музею "Бабин Яр".

"Ми тільки мріємо про те, що в цьому будинку – контори колишнього єврейського цвинтаря, який колись був на цій території величезний, що тут буде з часом зроблений музей", – бідкається співпрезидент Асоціації єврейських організацій та громад України Йосип Зісельс.

Леся Головата, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Смердюча проблема: Як Гройсман до Львова їздив "сміття прибирати"
Наступний матеріал
В допомогу побратимам: Бійці 54-ї мехбригади в зоні АТО підтримали #22PushupChallenge
Loading...
В Україні проживає приблизно 2700 осіб, які вижили під час Голокосту

В Україні проживає приблизно 2700 осіб, які вижили під час Голокосту

Чорна пляма в історії: Сьогодні Україна та світ вшановують жертв Голокосту

Чорна пляма в історії: Сьогодні Україна та світ вшановують жертв Голокосту

Світову спільноту обурив танець дружини речника Путіна на тему Голокосту – відео

Світову спільноту обурив танець дружини речника Путіна на тему Голокосту – відео