В Україні сьогодні вшанували жертв Голокосту. В багатьох містах єврейські спільноти запалювали шість свічок, як символ пам'яті про ті шість мільйонів, які були знищені нацистами до і під час Другої світової війни. У Києві жалобна церемонія відбулася в Бабиному Яру. За різними даними там розстріляли від 70 до 150 тисяч євреїв.
Святослав Будник, очевидець Голокосту, до найменших подробиць пам'ятає 14 травня 1943 року. Того сонячного дня в трирічного хлопця закінчилося дитинство – на їхнє подвір'я зайшли два німці й повели матір на розстріл. Розповідає:
"Забирають маму, я в той момент тримався за мамину спідницю, мене німець почав відтягувати, а я його вкусив. Він мене вдарив ногою, я втратив свідомість і маму забрали".
У пам'ять про шість мільйонів жертв Голокосту є традиція: запалювати шість свічок. В Україні нацисти вбили 1,5 мільйона євреїв. Під час вшанування у залі заходилася сльозами Софія Ярова. Жінка рятувала євреїв від розстрілів у Бабиному Яру, а нині – визнана праведником світу. Про Голокост відповідає коротко:
"Краще не народитися, ніж це пережити"
На іншому кінці Києва про загиблих за часів Голокосту згадували уже експозицією – документів, спогадів та фотографій тих страшних подій.
Відвідувачі оглядають виставку, не роздягаючись – у приміщенні холодно. Відремонтовані лише дві кімнати. Будівлю колишнього гуртожитку для хокеїстів лише нещодавно передали єврейській громаді під створення музею "Бабин Яр".
"Ми тільки мріємо про те, що в цьому будинку – контори колишнього єврейського цвинтаря, який колись був на цій території величезний, що тут буде з часом зроблений музей", – бідкається співпрезидент Асоціації єврейських організацій та громад України Йосип Зісельс.
Леся Головата, Сергій Клименко, "5 канал"