Соцопитування
Соцопитування соцопитування

Більшість українців не бачать успіхів нової влади в зниженні тарифів ЖКГ – опитування КМІС

  Читайте по-русски
  Також українці переважно не бачать успіхів нового керівництва країни у справі боротьби з корупцією

  У жовтні 2019 року 45% українців вказують на зростання їхніх витрат на оплату послуг ЖКГ, порівняно із жовтнем 2018 року. При цьому в 35% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.

  Про таке свідчать результати соцопитування, проведеного наприкінці листопада Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

  За результатами оприлюдненого в четвер дослідження, 75% респондентів заявили, що не бачать успіхів нової влади у зниженні тарифів ЖКГ. Протилежну думку в цьому питанні мають 16%.

  Близько 14% українців зазначили, що витрачають на оплату послуг ЖКГ більше половини доходу сім'ї.

  "Якщо порівняти результати цього дослідження з опитуванням КМІС, проведеним у 2015 році на замовлення Фонду Фрідріха Еберта, то за 4 роки частка тих домогосподарств, які витрачають більше половини доходу на комунальні послуги, зросла більше, ніж удвічі – від 6% до 14%. Частка тих, хто витрачає на "комуналку" від третини до половини доходу, збільшилася з 16% до 21%. Відповідно, зменшилася кількість тих, хто витрачає до 10%: із 18% в 2015 році до 12% у 2019. Також зменшилася частка тих, хто витрачає від 10% до 30%: із 48% до 41%", – йдеться у повідомленні. 

  Водночас, оцінюючи наприкінці листопада, які з парламентських партій мають найбільш продумані й реалістичні рішення для зниження цін на газ для населення України, 18% респондентів вважали, що це "Слуга народу", 17% – "Опозиційна платформа – За життя", 15% – "Батьківщина", 4% – "Європейська солідарність", 1% – "Голос".

  Також серед українців переважає скептицизм щодо успішного для України врегулювання питань стабільних поставок газу в країну і транзиту російського газу в Європу через свою територію: 46% учасників дослідження сказали, що не бачать змін у розв'язанні цих проблем, 28% – бачать.

  Крім того, українці переважно не бачать успіхів нового керівництва країни у справі боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади, як і зрушень у просуванні розслідувань резонансних злочинів.

  "Оцінюючи успішність нової влади у справі боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади, 70% не бачать успіхів, 22% вважають, що успіхи є. Більшість опитаних не бачить просування в розслідуванні резонансних кримінальних справ (таких 71%), відзначають успіх лише 17 %. Така сама ситуація була і на початку листопада", – йдеться в результатах дослідження.

  Як повідомляв 5.UA, протягом осені частка тих, хто позитивно ставиться до Зеленського, знижувалася: у вересні їх було 73%, у жовтні 66%, на початку листопада 64%, у кінці листопада 52%.

  Попередній матеріал
  "Залишаюся дипломатом і небайдужою": Зеркаль написала заяву про відставку
  Наступний матеріал
  Щоб зупинити екокатастрофу: Європарламент оголосив надзвичайний стан
  Loading...

  Рівень довіри до Зеленського знижується – соцопитування

  "5 канал" очолив рейтинг українських телеканалів, які дивляться в ОРДЛО

  Стало відомо, скільки американців підтримують імпічмент Трампа

  Українці провалили тест на розпізнавання фейків у ЗМІ – результати дослідження

  50% на 50%: журналісти перевірили на правдивість факти, озвучені Зеленським під час прес-марафону

  Українці протягом року стали менше довіряти ЗМІ – соцопитування