Без київської реєстрації – не герой? Родинам загиблих військовослужбовців, які захищали Україну в складі ЗСУ та ТрО, відмовлялися виділяти гроші на пам'ятники. Все тому, що вони не мали столичної реєстрації. Більше про це – у сюжеті кореспондентів "5 каналу" Віталія Залевського та Олени Рибінської.
Війна забрала в Оксани найдорожче – сина. Артем Хованський навчався за кордоном, мав гарні перспективи роботи. Але після 24 лютого потайки повернувся додому, щоби захищати Україну в лавах стрілецького батальйону "Карпатська Січ". Загинув на бойовому завданні на Донеччині.
"Я взагалі не знала, що він на нулі, що він там. 22 роки хлопчику. Він присилав мені фото з Шрі-Ланки, ремонти, відео. Я вважала, що він там", – розповіла мати загиблого військового і переселенка з Херсона Оксана.
Поховали захисника на Алеї Героїв Лісового кладовища в Києві. Після цього Оксана дізналася, що їй не можуть виділити гроші на пам'ятник. Відповідь у різних кабінетах була одна: син не мав київської реєстрації, в народі кажуть – прописки.
Читайте також: Не має залежати від наявності чи відсутності київської реєстрації – Марина Порошенко про соціальний захист родин загиблих воїнів.
"Коли ми йдемо в облдержадміністрацію, мені кажуть: "Він – Київ. Цим займається місто!". Коли я йду в місто, мені кажуть: "Ви – область. Ідіть в обласну адміністрацію". А Херсон каже: "Вибачте! Ви в нас не поховані!", – додала Оксана.
Таку саму відповідь від чиновників почула й Ольга Філіпова. Її чоловік Віталій в перший день великої війни пішов добровольцем у київську тероборону. Героїчно загинув під час визволення Харківщини від рашистів.
"Коли Філіпова забирали з Києва, ніхто ж не питав у нього реєстрації, прописки. Чому це питання стало таким гострим на момент, навіть не поховання, а встановлення пам'ятника? Чи вони не є такими героями, якщо не мають київської прописки?", – бідкається дружина загиблого військового Ольга Філіпова.
Історії сімей полеглих бійців набули розголосу. І своє слово сказала Київрада.
Дивіться також відео: "НЕБЕСНИЙ ФОТОГРАФ" Фотовиставка вшанування загиблого аеророзвідника Максима Бурди.
"Ніхто не запитував у них прописки, коли йшли до військкоматів, ТрО і йшли боронити територію Україну і коли вони віддавали життя за цілісність нашої держави. Зараз вони вже, на жаль, отримали довічну прописку на київській землі, київських цвинтарях. І маємо віддати останню пошану і подяку цим захисникам", – сказала лідерка "Європейської Солідарності" в Київраді Марина Порошенко.
Ініціативу "Європейської Солідарності" підтримали 69 депутатів, ще 14 не голосували.
"Наша фракція однозначно цю ініціативу підтримує. Бюджет міста Києва достатній для того, щоб виділяти будь-які пільги для військовослужбовців, які захищають столицю на фронті", – зазначила депутатка Київради, "Слуга народу" Ксенія Семенова.
"Процедурно ми маємо просто чітко дати виконавчому органу розуміння, як це документально оформити, і я впевнений, що ми маємо підтримувати такі родини і, зокрема, таких бійців", – сказав депутат Київради від "Голосу" Вадим Васильчук.
Родини загиблих героїв кажуть: справа не в грошах, адже це люди, які загинули за волю та майбутнє українців.
Віталій Залевський, Олена Рибінська, Микола Чеботарьов та Орест Пона, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Українці провели в останню путь загиблого воїна Дмитра Коцюбайла – фото







