У Рівному формують команду з ветеранів війни. Тренери займаються із військовими, які проходять реабілітацію. Спорт допомагає захисникам адаптуватися в цивільному житті. Як проходять заняття з баскетболу, дивіться у сюжеті "5 каналу".
Андрій із м'ячем на "ти". Із дитинства професійно грав у баскетбол. Але мав перерву в тренуваннях, бо захищав Україну і дістав тяжке поранення на Харківщині.
"Спочатку кульове поранення у бедро, а потім я побачив, що немає ноги, відірвало", – пригадав військовослужбовець.
Зараз чоловік проходить лікування та долучився до тренувань із баскетболу на кріслі колісному. Бо, каже, це – водночас улюблений спорт і реабілітація.
Також на баскетбольному майданчику Євген. Військовий родом із Дніпропетровщини. На війні отримав мінно-вибухове поранення, найбільше травмовані руки. Попри це, хоче навчитися грати у баскетбол сидячи.
"Другий раз в житті граю в баскетбол. Я взагалі вперше побував на баскетболі, футболі у цьому місті. Хоча рука у мене ще не зрослась, я кайфую", – зауважив військовослужбовець.
Найважче розпочати, кажуть організатори тренувань. До гри пропонують долучатися ще в госпіталі. До кожного шукають індивідуальний підхід.
"Вид спорту, баскетбол, футбол, бадмінтон – вони виступають інструментом в інтеграції ветеранів у цивільному житті та їхньому фізичному відновленню", – сказав організатор тренувань Микола Дєдовець.
Із ветеранами займаються професійні тренери. Вчать гри та взаємодії в команді. Заняття поки що ознайомлювальні.
"Хлопці ознайомлюються з м'ячем, з навичками кидка та трохи з веденням м'яча", – зазначила тренерка з баскетболу Вікторія Шматова.
У планах створити ветеранську команду з баскетболу на кріслах колісних у Рівному.
"У майбутньому плануємо створити команду з хлопців на візках. У нашому місті дуже гарні традиції, чоловічі команди, жіночі, дитячі і вирішив ще зробити для військових. Щоб вони відчули, що вони важливі. Будемо все робити, щоб їх зацікавити якомога більше людей", – наголосив президент баскетбольного клубу "Рівне" Сергій Ліщук.
Поки для гри ветеранам бракує спеціальних крісел колісних. Наразі таких у Рівному немає, але їх пошук триває.
"Зараз в Україні тестується виробництво. За місяць буде зрозуміло вироблятимуть їх чи ні. Якщо зможуть, то вони будуть, і це буде дешевше, ніж замовляти їх за кордоном", – додав Ліщук.
Організатори впевнені – крісла будуть, а з ними – і команда. Такі колективи вже є в столиці, Львові та Одесі. Основна мета: допомогти військовим адаптуватися в цивільному житті, палке бажання до спорту та здобутки перемог. Запрошують долучатися до тренувань якомога більше ветеранів.
Наталія Світлова, Рівне, "5 канал"
Читайте також: У Запоріжжі створили реабілітаційний простір: усі послуги ветеранам та їхнім родинам надаватимуть безкоштовно – сюжет
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.