Щоб уникнути бюрократичної тяганини. У Полтаві розширює роботу ветеранський центр. Тамтешні фахівці допомагають військовим та їхнім родинам уникнути бюрократії у різних державних структурах. У чому полягають особливості роботи центру – дізнавалася наша Анна Морозова.
У Полтавському ветеранському центрі – велелюдно. Сюди звертаються щораз більше людей. Заклад надає допомогу ветеранам та членам їхніх родин. Найчастіше – поміч консультаційна та інформаційна. Військовослужбовці кажуть, після повернення з передової стикаються з багатьма проблемами.
"Є багато проблем із приводу оформлення документів, подальшого лікування, реабілітації, спілкування між собою в родині. Тому що військовослужбовці, які наразі перебувають на фронті, які після тяжких поранень звільнилися. Також люди, які пережили дуже важкий та складний досвід, яким потрібно адаптуватися до цивільного середовища, і цивільному середовищу треба розуміти як спілкуватися з такими ветеранами", – зауважила офіцер цивільно-військового співробітництва 116 ОБР ТрО Руслана Базалук.
Під заклад для послуг ветеранам використали колишнє приміщення ЦНАПу. Кілька місяців ремонтували й облаштували кімнати за донорські кошти від представництва Ради Європи в Україні. І вже два місяці, як ветеранський центр функціонує. Працюють тут або самі ветерани, або члени родин військовослужбовців. Керівник центру розповідає, що від початку роботи вже отримали 118 звернень.
"Були питання щодо оздоровлення, тобто шукали, де можна поїхати військовослужбовцю чи ветерану оздоровитися з родиною. Обслуговування протезів. Теж важливий такий факт. Дуже багато юридичних запитів було, по психологічній підтримці теж були. Тобто це всі ті критичні моменти, які переживають ветерани, військовослужбовці та їхні родини, і які треба пропрацьовувати", – наголосив керівник комунального закладу "Ветеранський центр Полтави" Артем Ліфрідов.
Мета такого простору – поєднати низку соціальних послуг для військових та їхніх родин в одному місці: від інформаційно-консультативних, до реабілітації та дозвілля.
"Нам важливо знайти з ними комунікацію, щоб не було якогось там подвоєння, щоб було взаєморозуміння. Найважливіше, що ми хочемо зараз визначити, – це той етап, до якого ведемо ми ветерана, і на якому етапі буде перехоплювати ветерана ветеранський хаб", – пояснив головний сержант 94-ї окремої механізованої бригади Буряк Іван.
Важлива умова роботи таких центрів – це індивідуальний підхід та контроль за виконанням кожного звернення.
"Сьогодні в Україні біля 400 ветеранських просторів. Основними, як ми вклали в наші методичні рекомендації, є психосоціальна реабілітація, психологічна допомога, фізкультурно-спортивна реабілітація, зона дозвілля і зона професійної адаптації", – розповів заступник міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов.
У центрі вже працюють менеджери, які допомагають скерувати ветеранів до розв'язання їхніх проблем. Найближчим часом кількість працівників зросте. Невдовзі тут відкриють кабінет психолога.
Анна Морозова, Богдан Проскуров. Полтава, "5 канал"
Читайте також: повернутися до активного життя: в Одесі ветеранів залучають до адаптивного спорту – сюжет.
Читайте також: у Черкасах з'явиться Центр фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів – які види спорту пропонують.
Дивіться:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.