Разом зі стрілою випускають увесь негатив. У Львівському реабілітаційному центрі для ветеранів організовують тренування зі стрільби з лука. Там стверджують, що для хлопців після контузій і поранень важливо не просто влучити в ціль, а насамперед відволіктися та відпочити. Уже на перших тренуваннях військові, які досі ніколи не стріляли з лука, дивують тренерів своїми результатами. Яка вона, лукотерапія, – читайте в сюжеті "5 каналу".
Військовослужбовець Руслан Іванов уважно слухає настанови тренерки. Правою рукою тримає лук, а стріли – зубами.
До 24 лютого 2022 року Руслан був художником-постановником. Із початком повномасштабного вторгнення став на захист країни. Брав участь в обороні Києва, згодом воював на Донецькому напрямку. Під Бахмутом зазнав поранення і втратив руку. Розповідає, коли вперше познайомився зі стрільбою з лука, відразу зрозумів, що це його вид спорту. І навіть ампутація руки не стала завадою. Військовий навчився стріляти ротом. Каже, лучний спорт – це не про руки, а про точність, стриманість і зосередженість.
"Там потрібна і концентрація, і дивитися, і витримка руки, і треба себе контролювати. Бо буває рука смикається, чи різко відпустив зуби, а треба все робити зважено", – зауважив військовослужбовець Руслан Іванов.
А от Сергій Нагорний тримає лук уперше. На реабілітації він перебуває всього декілька місяців. Чоловік втратив обидві ноги через приліт ворожої міни. Каже, стрільба з лука – справа нелегка, але цікава.
"Я думав, що на руки легше буде, вже ліва рука боліла натягувати. Воно відволікає, якби сказати, ти не на одній хвилі, що ти у госпіталі на заняттях, а десь на природі, різноманіття є", – зауважив військовослужбовець Сергій Нагорний.
Такі реабілітаційні заходи для бійців організовує ветеран Герман Золотарьов. Два роки тому чоловік був поранений на війні. Тепер працює у центрі Superhumans та допомагає якомога швидше хлопцям відновитися. Готує для них тренування з адаптивних видів спорту. Адже з власного досвіду знає, як це важливо.
"Це вид спорту дуже відповідальний, багато плюсів. Ви самі розумієте, що для військових – це зброя. Це допомагає свою дисципліну розвивати. Дуже заходить, є багато хлопців, які вже після тренування пішли на відбори ігор, і вже зараз були національних відборах", – сказав фахівець з інтеграції ветеранів у реабілітаційному центрі Герман Золотарьов.
Стрільбу з лука проводять для пацієнтів уже вп'яте. Із кожним тренуванням воїни показують значний прогрес.
"У захваті від того, що в мене з перших пострілів вийшло дуже прицільно влучати. Тут ти відволікаєшся від тих всіх думок, від того всього – відпочиваєш, стріляєш, проводиш час у веселій компанії. Тому це дуже гарний приклад реабілітації", – наголосив військовослужбовець Сергій Копищик.
Та влучити в ціль – не найголовніше, кажуть тренери зі стрільби. Важливо бодай на трохи хлопцям забути про пережите.
"Вони самі розповідають, що викидають зі своєї голови все зайве. Вони стоять, працюють. Вони намагаються зрозуміти, чому попадають, чому не попадають, які помилки виникають процесі тренування. Це складно координований вид спорту, і не так легко як здається", – зазначила тренерка Леся Шах.
Тепер, кажуть у реабілітаційному центрі, заняття зі стрільби з лука організовуватимуть частіше. Адже військові у цьому спорті знаходять ціль не лише у мішені, а й у житті.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: зібрали понад мільйон гривень для Міжнародного легіону: як пройшов благодійний забіг Честі імені Рекрута – сюжет.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.