На Рівненщині працює автошкола, де ветеранів з ампутаціями навчають водіння. Для них спеціально переобладнали автомобіль. Охочих безоплатно отримати водійське посвідчення – чимало. Чим ще особлива автошкола – дивіться у мтаерілаі журналістів "5 каналу".
Сергій опановує навички водіння автомобіля на ручному управлінні. Чоловік після початку повномасштабного вторгнення повернувся з-за кордону в Україну захищати батьківщину. Воював, а після поранення пережив ампутацію і протезування. Розповідає, до війни успішно кермував, тож після реабілітації вирішив поновити навички.
"Звернувся до центру зайнятості з пошуком роботи. Запропонували навчання на водія. Чому відмовлятися, посвідчення потрібне. Так і сюди потрапив", – розповів ветеран Сергій Тацій.
А от Юрій сідає за кермо вперше. Чоловік звільняв від окупантів Київщину, а поранення торік зазнав на Донецькому напрямку. Вже демобілізувався, але хоче бути потрібним для фронту. Вирішив стати водієм, щоб возити гуманітарну допомогу побратимам.
"Мені вибуховою хвилею подробило всередині сустави. Провели ендопротезування суставів. Уже комісований, уже отримав інвалідність. Планую здати на водійське посвідчення та продовжити – волонтером їхати до своїх хлопців, допомагати", – каже ветеран Юрій Стадник.
Навчальну машину спеціально переобладнали для управління руками – має автоматичну коробку передач, а педалі газу та гальма – ручні, біля керма. Навчання в автошколі для ветеранів у центрі профтехосвіти безоплатне. Як і кімнати в гуртожитку для учнів автошколи.
"Ми зараз проводимо навчання учасників бойових дій. Виникла потреба навчати на водія осіб з інвалідністю. Нами прийняте рішення про переобладнання автомобіля, його сертифікацію у сервісному центрі. У нас є такий автомобіль і на ньому проводимо навчання з учасниками бойових дій, які мають інвалідність", – зазначив заступник директора рівненського центру профтехосвіти Володимир Лук'янчук.
Навчання відбувається як і в звичайні автошколі. Спершу учні складають теорію, потім практику. Охочих вчитись чимало. Інструктори автошколи готувалися теж. Вони пройшли тренінг, як правильно спілкуватися з учасниками бойових дій.
В автошколі посвідчення водія отримали вже 150 ветеранів. Серед них – десять з інвалідністю. Нині навчаються 46 колишніх військовослужбовців. Попит на курс постійно зростає, тому сформувалася черга на кілька місяців. Щоб стати учасником – заявку можна подати онлайн через сайт Державної служби зайнятості. Після навчання та іспиту слухачі отримують відповідні документи державного зразка про присвоєння певної категорії.
Ольга Співак, Рівне, "5 канал"
Читайте також: У Запоріжжі створили реабілітаційний простір: усі послуги ветеранам та їхнім родинам надаватимуть безкоштовно – сюжет
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.