Військові вчать англійську
Військові вчать англійську 5 канал

Англійська для ветеранів за 4 місяці: як колишні військові досягають рівнів В1 та В2

Читайте по-русски
Заняття тривали по п'ять годин п'ять днів на тиждень. Одні розпочинали з нуля, інші – вдосконалювали свої знання

Опанувати англійську на достатньому рівні за чотири місяці можливо. За такий час колишні військовослужбовці досягли рівнів В1 та В2 – про що й отримали відповідні сертифікати. Окрім цього, їх навчили, як писати англійською резюме та як спілкуватися на співбесіді з іноземними працедавцями. Детальніше про програму розповість Анна Брикова.

Щоб опанували англійську мову, колишні військовослужбовці і ті, хто готується завершити службу, знову сіли за парти. Чотириста годин упродовж чотирьох місяців. Заняття тривали по п'ять годин п'ять днів на тиждень. Одні розпочинали з нуля, інші – вдосконалювали свої знання.

Сергій Довбиш планує завершити службу в Збройних силах. Чоловік брав участь і у війні на Сході України, і у миротворчих місіях ООН. На курс англійської записався ще торік. Сергій живе у Чернігові, але щоранку прокидався о 4:30, щоб уже о 8 бути на уроці.

"Я був зацікавлений в отриманні гарної англійської мови для свого майбутнього. Я знаю, що є більш цікаві роботи, професії, де крім досвіду і знань, використовують і англійську мову", – розповідає Сергій.

Удосконалити свою англійську прийшла Олена Кошелєва. Каже, це допоможе їй призвичаїтися до мирного життя. З 2014-го дівчина була добровольцем у батальйоні "Донбас", потім вступила до лав Збройних сил. Завершила службу у 2017-му, і з того часу вчиться жити на мирній території.

"Я свою англійську зараз більше орієнтую на цивільне життя, бо треба вчитись жити. Дуже важко після всього пережитого військового досвіду, повірте – у мене він був багацький. Шукатиму кращу роботу, буду отримувати знання, і ще повторювати англійську, щоб мати іноземні сертифікати і мати можливість працювати в іноземних компаніях", – наголошує Олена.

Щоб зробити перехід до звичайного життя комфортншим, НАТО разом із Британською радою організували програму соціальної адаптації та перепідготовки для колишніх військових. Англійської їх навчають викладачі Британської ради безкоштовно.

"Це звичайна англійська. Але курс містить у собі такі речі, як поради у написанні резюме, пошуку роботи, як підготувати себе до співбесіди, як себе там поводити", – пояснює директор Британської школи в Україні Саймон Вільямс.

Загалом, із 2000 року курси англійської пройшли вже близько двох тисяч військовослужбовців.

"Перехід до цивільного життя від військового – це частина безпеки людей, про яку ми дбаємо. І дуже важливо, зважаючи на ситуацію в Україні, підтримувати Україну, її владу, збройні сили", – зауважує координатор професійної підготовки "Україна-НАТО" Марчін Кожіел

Курси англійської мови можуть відвідувати колишні військовослужбовці, ветерани та ті, хто найближчим часом планує завершити службу. Заявку можна подати на сайті Британської ради в Україні. Реєстрація на курс відкрита постійно.

Анна Брикова, Ігор Костюк, "5 канал".

Нагадуємо, курс вивчення англійської мови розпочали 16 бійців, які повернулися з фронту, адаптовуються до цивільного життя та шукають роботу.

Дивіться також фотогалерею:

Крізь холод та спеку: в Києві ветерани-армійці зійшлися в спортивному протистоянні Legion Run

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Червоній площі в Москві затримали 7 кримських татар – подробиці
Наступний матеріал
Вимоги різні, але об'єднує невдоволення діями – відео протесту під Офісом президента
Loading...

Штовхання ядра, паверліфтинг і волейбол: у Києві ветерани АТО мірялися силами на змаганні "Звитяга Нескорених" – відео

Ветерани АТО Олександр Погребиський та Андрій Шараскін в "Інформаційному вечорі" на "5 каналі" – завершено

Полуничний туризм: на Львівщині ветеран АТО успішно розвиває ягідний бізнес

У Шотландії на міжнародних змаганнях українські ветерани завоювали чотири "золота"

Епіфаній запропонував нове місце для проведення зустрічей із ветеранами – подробиці

Убивство АТОвця "Сармата": суд посеред ночі відпустив підозрюваного з-під варти