КБ \"Південне\"

4 тисячі обчислювальних ядер: в Україні запустили суперкомп'ютер

Пікова продуктивність комп'ютера становить 300 трильйонів операцій за секунду

Новий обчислювальний центр Yuzhnoye SC (ОЦ) із суперкомп'ютером відкрили у конструкторському бюро "Південне", повідомили на сайті КБ.

"Особливість суперкомп'ютера полягає в тому, що він забезпечує вирішення великої кількості завдань за короткий час, підвищену точність результатів і можливість проведення повного комплексу розрахункових робіт у максимально короткі строки", – зазначили у повідомленні.

За даними творців, високопродуктивна система суперкомп'ютера cкладається із сотні серверів і близько чотирьох тисяч обчислювальних ядер на процесорах найновішої архітектури. Загальна ємність оперативної пам'яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 терабайт.

"Пікова продуктивність суперкомп'ютера становить 300 терафлопс (300 трильйонів операцій в секунду), її порівнюють з потужністю тисячі персональних комп'ютерів, які працюють одночасно", – наголосили науковці.

У КБ зазначили, що відкриття обчислювального центру – тільки перший етап упровадження високопродуктивних комп'ютерних технологій. У майбутньому продуктивність суперкомп'ютера може бути збільшено вдвічі.

/
/
/

Як повідомляв 5.UA, найбільший у світі нейроморфний суперкомп'ютер запустили в роботу. Він розроблений за принципом роботи людського мозку і оснащений процесором з одним мільйоном ядер. Суперкомп'ютер вперше увімкнули 2 листопада. 

Попередній матеріал
Справа Катерини Гандзюк: СБУ повідомила кількість підозрюваних
Наступний матеріал
Габріелла Массанга та "5 канал" зустріли День Святого Миколая у родинному колі

Як отримати Нобелівську премію та чому математикам вона не світить

Ноу-хау від нафтової катастрофи: українець вразив науковий світ власним винаходом

Китайці створили перших у світі ГМО-людей

Австралійські вчені стверджують, що антидепресант спричинив появу "супербактерій" – подробиці

Астронавти дірявого "Союзу" повернулися на Землю

Більш як 200 млн років: в Альпах знайшли останки найдавнішого динозавра