В італійських Альпах палеонтологи-аматори знайшли скам'янілі залишки найстарішого з відомих цератозаврів. Науковці стверджують, що ящір, який дістав назву Saltriovenator zanellai, жив близько 200 мільйонів років тому. Це відкриття дає змогу стверджувати про несподівано ранню появу м'ясоїдних ящерів. Про таке повідомив Naked Science.
Тварина важила 1,3 тонни. Динозавр був сім метрів завдовжки і приблизно три метри заввишки. Це відкриття підкреслює той факт, що ящір мав величезні розміри не тільки за мірками свого часу, а й усього Юрського періоду.
Вік Saltriovenator zanellai на момент смерті нараховував 24 роки.
Крім того, дослідники вважають його "втраченою ланкою", яка об'єднує найдавніших динозаврів – цератозаврів, дилофозаврів і аллозаврів – з усіма іншими хижаками мезозою.
Вивчаючи останки, палеонтологи зробили висновок, що тіло гігантського ящера перебувало в морі, де його добряче покусали морські мешканці. Через 30 мільйонів років, при формуванні Альп, його останки піднялися на поверхню.
Слід зазначити, що протягом багатьох років вважалося, що великі динозаври з'явилися лише в середині Юрського періоду – близько 180-170 мільйонів років тому, а до того часу ящери були порівняно невеликими. Проте це відкриття змінить уявлення вчених про цей період.
Як повідомляв 5.UA, у М'янмі, в шматку бурштину віком 99 млн років, було виявлено дитинча змії, яке чудово збереглося. Плазун жив на території сучасної Південно-Східної Азії за часів динозаврів.