Стародавню біблейську мозаїку знайшли дослідники на півночі Ізраїлю – фото

The Times of Israel

На цьому місці розташовувалося ханаанське поселення – Хукок, котре згадується у Біблії

Археологи знайшли у стародавніх руїнах синагоги V століття мозаїки із біблейськими сюжетами, зокрема із зображанням Ноєвого ковчега та пророка Йони, якого поїдає риба, про це повідомляє "НВ" з посиланням на Times of Israel.

У давньому селищі, котре знаходиться недалеко від Галілейського моря, на півночі Ізраїлю, люди проживали ще у другому тисячолітті до нашої ери. Тут знаходилось ханаанське поселення – Хукок, яке згадується у Біблії.

Слід зазначити, що розкопки тут розпочалися ще у 2011 році. Дослідження проводила команда науковців з Університету Північної Кароліни. Головне завдання експедиції полягало у визначені місцезнаходження стародавньої синагоги.

У 2012 році дослідники знайшли першу мозаїку, котра прикрашала молитовний будинок, за нею слідували й інші знахідки.

За припущенням керівника експедиції, синагога була побудована на початку V століття, в кінці римського панування. У XII-XIII століттях її перебудували і розширили.

Нагадаємо: грецькі археологи розкопали давньогрецьке місто Тенея, яке було засноване мікенським царем Агамемноном і полоненими троянцями після троянської війни у XIII–XII столітті до нашої ери.

Дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ