manchester.ac.uk

Розробляли 30 років: у Великій Британії запустили суперкомп'ютер, що імітує людський мозок

Насамперед цей суперкомп'ютер потрібен нейробіологам, щоб краще зрозуміти, як функціонує мозок людини

Найбільший у світі нейроморфний суперкомп'ютер запустили в роботу. Він розроблений за принципом роботи людського мозку і оснащений процесором з одним мільйоном ядер. Суперкомп'ютер вперше включили 2 листопада. Про це повідомляється на сайті Манчестеского університету, який займався створенням суперкомп'ютера.

Мільйонна процесорна архітектура "Spiking Neural Network Architecture" або "SpiNNaker" здатна виконувати понад 200 мільйонів мільйонів дій на секунду, причому кожен з її чіпів має 100 мільйонів рухомих частин.

20 років знадобилося вченим на розробку концепції суперкомп'ютера, і ще 10 років – на складання пристрою. Всього було витрачено 15 мільйонів фунтів стерлінгів. Проект спочатку фінансувала Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC), а тепер його також підтримує європейський проект Human Brain Project (HBP).SpiNNaker унікальний, оскільни, на відміну від звичайних комп'ютерів, він не передає великі обсяги інформації з пункту А в пункт Б за допомогою стандартної мережі. Замість цього він наслідує архітектуру масивної паралельної комунікації мозку, посилаючи мільярди малих обсягів інформації в тисячах різних напрямків одночасно.

Розробники кажуть, що в першу чергу цей суперкомп'ютер потрібен нейробіологам, щоб краще зрозуміти, як функціонує мозок людини.

Професор університету Стів Фарбер розповів: "Нейробіологи тепер можуть використовувати SpiNNaker для розгадки деяких секретів роботи людського мозку шляхом проведення безпрецедентних великомасштабних симуляцій. Також він працює як нейронний симулятор в реальному часі, що дозволяє робототехнікам створювати великомасштабні нейронні мережі для мобільних роботів, щоб ті могли рухатися і говорити".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Фінальний дизайн iPhone 8: що цього разу вигадали у компанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Окупанти з автоматів та кулеметів обстріляли КПВВ "Мар'їнка" – цілили з-під Донецька
Наступний матеріал
Тріумф українців у Данії: команда кіберспортсменів перемогла у міжнародному престижному турнірі

Голограми замість викладачів: Імперський коледж Лондона запускає новий проект навчання

З Face ID та без кнопки хоум: Apple показала нові моделі iPad і Mac – відео

Одразу після матчу: у Великій Британії під час аварії вертольота загинув мільярдер – власник футбольного клубу

В аеропорту "Бориспіль" затримали британця, якого розшукував Інтерпол

Королева у розпачі: помер останній коргі Єлизавети ІІ

Супрун розповіла, як боротися з осінньою депресією