робот, що грає на ударних музичних інструментах
робот, що грає на ударних музичних інструментах hi-news.ru/

"Особливий композитор": Дослідники створили робота, який грає на ударних інструментах

Робот за допомогою чотирьох рук грає музику власного "виробництва"

Дослідники з Технологічного інституту Джорджії представили нову модель робота-музиканта з чотирма руками на ім'я Shimon. Він грає музику власного "виробництва", для чого використовуються технології штучного інтелекту і машинного навчання. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на hi-news.

"Робот Shimon є ударником, тільки замість двох рук у нього чотири, що дає змогу виконувати більш складні мелодії. Під час початкового процесу навчання вчені дали роботу послухати більше 5 тисяч музичних композицій від Бетховена і Баха до Бітлз і Леді Гаги. Крім того, систему навчили основних акордів, нот і більш ніж двом мільйонам окремих музичних фрагментів", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що спочатку робот був здатний "вигадувати" лише монофонічні мелодії, але з часом композиції ставали все більш складними, що складаються вже з послідовності різних акордів і переходів між ними. Під час створення кожної нової композиції система штучного інтелекту робота відразу становить цілісну картину готового твору і виконує його поетапно, доки не буде отриманий прийнятний результат. Визначивши основні параметри початкових даних, робот становить відразу декілька варіантів свого майбутнього твору і вибирає з них найбільш гармонійний.

Також відомо, що в майбутньому дослідники планують далі розвивати творчі здібності робота. Учені планують дещо удосконалити робота, дати прослухати йому ще більше композицій для того, аби поліпшити фінальну якість мелодій.

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що в Німеччині створили робота-священника, який читає Біблію, а також благословляє прихожан жіночим і чоловічим голосом. 

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради - завершено
Наступний матеріал
Рада закликала ЄП ввести додаткові торгові преференції для українських товарів
Loading...

Трамп не схожий на людину, яка має "особливі стосунки" з РФ – Порошенко

Порошенко назвав, скільки окупантів РФ перебуває на території Донбасу

У Пентагоні розповіли, від чого залежить надання Україні летальної зброї

Візит до Вашингтона: про що говорили Порошенко та Тіллерсон

Порошенко зустрівся з міністром оборони США: стало відомо, про що говорили

Трамп: США активно залучені у справи України