аграрний сектор 5 канал

"Незамінний помічник": українці розробили універсального робота-фермера

Автори проекту планують встановити на агроробота сонячні панелі та акумулятор

Команда розробників з Дніпра, до якої входять агрономи, інженери систем управління, а також архітектори, успішно розробила і впроваджує концепт автономного сільськогосподарського робота AgroSmart L. Як стверджують автори проекту, робот здатен автоматизувати всі польові роботи. Про це розповіли розробники проекту автоматичного агрокомплексу Андрій Доненко і Максим Тютюнників, передає "Укрінформ"

"Наш апарат – це відмова від паливно-мастильних матеріалів. Робот працює на електриці, тому дизпаливо не потрібне", – розповідає автор проекту Андрій Доненко.

Як стало відомо, комплекс складається з системи безпілотних "міні-тракторів" і набору навісних маніпуляторів. Набір підбирається індивідуально для кожного фермера в залежності від умов землеробства і асортименту вирощуваних культур. Корисне навантаження платформи у 50 тонн відкриває величезні можливості для використання підвісного обладнання.

Автори проекту кажуть, що запланували встановити на агроробота енергетичну установку з сонячними панелями та акумулятор, завдяки чому агрегат зможе працювати цілодобово.

Крім того, бортовий комп’ютер можна буде запрограмувати на багаторічний період роботи: робот зможе сам заїжджати на поле, а транспортні модулі будуть підвозити насіння, добрива та тару, відправляючи на склад уже фасовану продукцію. Таким чином, робот зможе постійно знаходитися на полі, а за процесом роботи можна буде спостерігати в режимі онлайн.

Під час роботи диво-робот може збирати інформацію про вологість, кислотність грунту, стан посівів та інші дані, оскільки оснащений великою кількістю датчиків.

Додатково AgroSmart L обладнають механічними маніпуляторами для боротьби з бур’янами, що в поєднанні з мультикультурним посівом дозволить відмовитися від гербіцидів і багатьох добрив, переконані розробники.

Попередній матеріал
"Ощадбанк" анонсує появу українського аналога російській "1С"
Наступний матеріал
Дебати у Нідерландах: Україні має вистачити голосів для ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС – ЗМІ
Loading...