Український силач Кочергін
Український силач Кочергін 5 канал

Чемпіон світу зі стронгмену 2018: чернівецький богатир збирається на змагання Arnold Classic-2020

Чернівецький богатир, учасник бойових дій на сході країни Олександр Кочергін мріє вдруге представляти країну на престижних змаганнях у США "Арнольд класик", які відбудуться навесні наступного року. Чемпіон світу зі стронгмену-2018 року у ваговій категорії до 110 кг вже почав тривалі тренування. Але йому бракує коштів для поїздки та участі у міжнародних змаганнях.

Тягати колоди, підкидати величезні каменюки та піднімати 130-кілограмову штангу. Таке під силу титулованому стронгмену, чернівчанину Олександру Кочергіну.

Він займається силовим багатоборством чотири роки. Розпочав одразу після повернення з передової, де воював добровольцем у "Правому секторі". За цей час здобув звання майстра спорту міжнародного класу зі стронгмену. Тренується Олександр щодня, не менш як чотири години. Застосовує свою силу і у власному господарстві.

"Це ще як у село їздимо, то в селі купа роботи, можна працювати. Бідони з водою, два мішки бараболі несу", – розповідає спортсмен.

Минулого року Олександр став чемпіоном світу зі стронгмену-2018 у ваговій категорії до 110 кг. А цього року посів 8-ме місце серед 40 спортсменів-аматорів на престижних змаганнях у США "Арнольд-класик". Їх заснував Арнольд Шварценеггер. Тепер український силач мріє знову вирушити до Америки, щоб спробувати перемогти та потрапити в професійну категорію.

"Арнольд-класик" – одні з найпрестижніших змагань у світі, туди з’їжджаються атлети з усього світу. Плюс, якщо виграти в Америці турнір – ти потрапляєш у професіонали і там вже інше, інший заробіток", – запевняє силач.

Олександра підтримують у його прагненні до спортивних вершин рідні та друзі-побратими.

"Людина прийшла, зайнялась серйозним спортом, просто красунчик, богатир наш. Хотілося, щоб усі хлопці поверталися, ішли, здобували освіту, займалися громадською діяльністю", – наголошує демобілізований боєць Вальтер Шеффер.

Та поїздка на змагання – не по кишені спортсмену. На це йому потрібно 5 тисяч доларів. Нині завдяки небайдужим вдалось зібрати трохи більш як 10 тисяч гривень.

Майя Гуменна, Максим Козменко. Чернівці "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, 13-річний Олексій Середа став наймолодшим чемпіоном Європи зі стрибків воду

Найкращі друзі чоловіків: як армійці 24-ї ОМБр мірялися силою за допомогою "заліза" – ФОТО