Рибоохорона Черкащини
Рибоохорона Черкащини 5 канал

Вилучили сіток розміром із Кременчуцьке водосховище: як рибоохорона бореться з браконьєрами на Черкащині

Читайте по-русски
За пів року черкаські рибоохоронці вилучили у браконьєрів 3 тис. нелегальних пристроїв для лову

3 тис. заборонених знарядь лову за пів року вилучила рибоохорона у браконьєрів на Черкащині. Це сітки, ятери та драчі. Подекуди це навіть цілі системи, які перекривають русло. В той час, коли поруч розмотані десятки метрів сіток, браконьєри маскуються звичайними вудками.

Човен рибоохорони набирає швидкість – щойно інспектори помічають рибалок на межі заказника. Підпливши, бачать, що ті наловили більше норми. І це не єдине порушення.

Деяка виявлена риба занадто мала – її розмір удвічі менший від дозволеного: "Органами рибоохорони до рішення суду вилучається човен. Отака от історія. Це називається незнання правил любительського рибальства".

Інспектори припускають, щоб здобути улов, рибалки використовували не лише вудки: "Бачите, цей сомик – тут є місце від гачка. Тобто, скоріше за все, риба добута методом багріння. Не факт, що ця риба була піймана на силікон, як хлопці кажуть".

Невдовзі підозри підтверджуються – у човні рибалок натрапляють на заборонений гачок-драч. Інспектори кажуть: недобросовісні рибалки виходять на промисел навіть удень. Для прикриття беруть у руки вудку, а поруч розміщують заборонені знаряддя лову, які в народі називають ятерями та павуками.

Рибоохоронці дістали з дна Дніпра цілу систему гігантських ятерів. 12 засобів ловлі оцінили у 200 тис. грн: "Вони повністю перекривають і унеможливлюють рибі, щоб якийсь був шанс не попастися в цю сітку. За один раз може до тонни риби попасти, коли іде якийсь косяк".

У такі знаряддя лову потрапляє не лише риба, жертвами стають навіть річкові птахи: "Маленькі каченята попадаються, і ледве воно не пропало. Вчасно просто проїжджали повз і побачили ятиря".

За пів року черкаські рибоохоронці вилучили у браконьєрів 3 тис. нелегальних пристроїв для лову.

"Якщо всі ці заборонені знаряддя лову з'єднати в одну здорову сітку, то це було б від Канівської ГЕС до Кременчуцької ГЕС цю сітку можна зробити. Але вони вилучені і були знищені", – звітує начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

Усе вилучене у браконьєрів утилізують. Штраф за порушення правил рибальства – до 3,5 тис. грн. Додатково доведеться заплатити за кожну рибину. За пів року на Черкащині браконьєрів оштрафували майже на мільйон гривень.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Реставрація Кирилівської церкви: як майстри відновлюють унікальні фрески ХІХ століття
Наступний матеріал
Конфлікт навколо аеродрому "Шкільний": суд Одеси розглядає одразу 6 позовів від Міноборони
Loading...

Водна поліція заступила на патрулювання узбережжя Азовського моря в Маріуполі – подробиці

Операція "зариблення": як у Дніпрі чиститимуть річку за допомогою малька

"І два ящики алкоголю": у Запоріжжі перекинувся катер чиновників рибінспекції, є жертви