ООС
ООС 5 канал

"Війна вже не як у 2014-му": біля Бахмутської траси бійці ООС утримують панівну висоту

Читайте по-русски
Нині задача українського війська – це оборона. Головне – не допустити ворожого прориву та вберегти життя

Відносно тихо минає доба вздовж Бахмутської траси на Луганщині. Час перемир'я армійці використовують для облаштування своїх позицій. Намагаються вкопатися якомога глибше, бо впевнені: ворожа зброя мовчатиме недовго. Про ситуацію на передовій – далі.

Кримчанин Дмитро – колишній матрос. Після окупації півострова звільнився, проте довго всидіти вдома не зміг. Щоб відновити цілісність країни, взяв до рук зброю вже у складі підрозділу піхоти.

"Я в Криму, в Севастополі служив. Знаю, що є багато таких людей, які підтримують нас. Підтримують проукраїнські ставлення. Я впевнений, що вони чекають".

Зараз Дмитро тримає оборону неподалік Бахмутської траси. На цій ділянці фронту українське військо займає панівну висоту. Окупантам це не подобається. Тому до оголошеного перемир'я ворожа зброя тут не змовкала.

"Противник застосовує стрілецьку зброю, крупнокаліберні кулемети 12,7 мм. Також застосовує БМП з їхньої сторони. СПГ прилітає на позиції тут якраз, де ми стоїмо, на нашому напрямку", – перераховує  військовослужбовець Петро.

Забороненої Мінськими угодами зброї тут ворог майже не застосовував. Натомість підступитися ближче намагалися диверсійно-розвідувальні групи окупантів.

"Війна зараз уже не така, як у 2014-15 роках. Вони заходять на "спостережнику" в кущі такі. І коли вже нас помічають, то перебігають і відкривають вогонь з кулеметів і зі стрілецької зброї. Головне хитрість зараз і, як то кажуть, злапати когось на гачок", – пояснює Петро.

У те, що перемир'я триватиме довго, армійці не вірять. Поки тихо, поспішають укріпитися. Метр за метром прокладають собі новий і більш безпечний шлях до передових позицій. Бо дорога, якою користувалися раніше, прострілюється окупантами.

"Коли заїхали сюди, ще такого зв'язку не було. Не було нічого налагоджено. Сепаратисти одразу обстріляли нас із АГС. Були дуже "приходи" по одному "спостережнику". І ми рішили, що тут треба укріпляти окопи і "спостережники". Напрямок не дуже легкий", – знизує плечима воїн.

Армійці кажуть, нині задача українського війська – це оборона. Головне не допустити ворожого прориву та вберегти життя. А поки обороняються, вояків не залишає мрія звільнити міста і села сходу від окупантів.

"Я їх, чесно, за людей не вважаю. Вони прикриваються місцевим населенням, вони вбивають місцеве населення, і вони думають, що вони тим герої. Я думаю… хто тут живе, і хто буде чути це інтерв'ю, я думаю, мене зрозуміють. Перемога буде за нами! Слава Україні!" – каже Петро.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

"Відпросився у командира": як святкують весілля на передовій – ФОТО

Весілля на передовій
/
Весілля на передовій
Весілля на передовій
/
Весілля на передовій
Весілля на передовій
/
Весілля на передовій
Весілля на передовій
/
Весілля на передовій
Весілля на передовій
/
Весілля на передовій
Весілля на передовій
/
Весілля на передовій
Весілля на передовій
/
Весілля на передовій

Попередній матеріал
Розрив у 100 голосів: на Львівщині запекла боротьба між мажоритарниками
Наступний матеріал
У ЄС вперше чітко заявили, що не мають наміру ставити візи у російські паспорти кримчан – що це за сигнал для України
Loading...

За кількасот метрів від Донецька: в Мар'їнці армійці удвічі зменшили ширину "сірої зони"

"Навіть окоп не врятує": оборонців Попасної "засипають" уламковими та фугасними мінами

"Возять боєприпаси "швидкими": до яких хитрощів вдаються росіяни на маріупольському напрямку

Про "шахтарів" на складних системах озброєння та вечірні "концерти": репортаж з передової

Бояться втратити позиції: біля Жолобка окупанти дошкуляють "з усього арсеналу"

Під Золотим російські окупанти змінили тактику – гатять з протитанкових керованих ракет