ВК / Кримські українці

У ЄС вперше чітко заявили, що не мають наміру ставити візи у російські паспорти кримчан – що це за сигнал для України

Читайте по-русски
У ЄС заявили, що кримчанам слід звертатися по шенгенську візу в консульства країн ЄС, розташовані в Україні, а не в Росії

В ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір" виконавчий директор ГО "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко розповіла, що означає для України заява Євросоюзу про те, що ЄС не буде ставити візи у російські паспорти кримчан.

"Гадаю, що вперше прозвучала дуже чітка позиція сторони ЄС про те, що громадяни, які отримали паспорти від Російської Федерації, – вони взагалі не будуть сприйматися як ідентифікаційний документ. Тільки ті громадяни, які мають українські паспорти, можуть звертатися до консульств, які знаходяться на території України. Мається на увазі консульства ЄС за візами або громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть скористатися безвізовим режимом на загальних підставах", – розповіла експерт.

"Тому, в принципі, можна казати, що це позитивний сигнал для України загалом, тому що Євросоюз поділяє точку зору і позицію України щодо анексії Криму, щодо окупації Криму і щодо того, що Росія з її практикою видачі ідентифікаційних документів мусить зупинитися, оскільки це не відповідає політиці безпеки, політиці захисту персональних даних Європейського Союзу і України. Тобто в цьому питанні Європейський Союз підтримав українську позицію", – наголосила Сушко.

Нагадаємо, раніше глава представництва ЄС у Москві Маркус Едерер в інтерв'ю російському інформагенству заявив, що  Європейський Союз не має наміру ставити шенгенські візи кримчанам у паспорти, видані Росією після анексії півострова 2014 року.

Едерер наголосив, що ЄС "не визнав і не визнає" анексію Криму Росією, "тому російські паспорти, видані в Криму російською владою після анексії, не будуть визнаватися і прийматися при зверненні по шенгенську візу". 

Він також додав, що існує два способи отримання шенгенської візи жителями Криму: "Перший – для жителів Криму, в яких є проїзні документи, видані там російською владою до незаконної анексії. Другий спосіб такий: багато жителів Криму мають український паспорт або можуть його отримати, оскільки Україна, як і раніше, вважає жителів Криму українськими громадянами. І жителі Криму можуть використовувати ці українські небіометричні паспорти". 

При цьому Едерер зазначив, що в обох випадках кримчанам "слід звертатися по шенгенську візу в консульства країн ЄС, розташовані в Україні, а не в Росії": "До речі, а якщо у них є український біометричний паспорт, то вони можуть здійснювати безвізові поїздки в країни Шенгенського простору, оскільки для українців із біометричними паспортами діє безвізовий режим. І цей безвізовий режим існує з 2017 року".

Як повідомляв 5.UA, посольство РФ опублікувало мапу з українським півостровом

Попередній матеріал
"Війна вже не як у 2014-му": біля Бахмутської траси бійці ООС утримують панівну висоту
Наступний матеріал
За терапевтів – коні, собаки та кажани: як у Харкові "дітей війни" повертають до мирного життя
Loading...