Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

У "Європейської солідарності" є чіткий план деокупації Донбасу і Криму, – Порошенко

Читайте по-русски
Путін абсолютно передбачуваний. І діє для реалізації свого плану окупації України

Президент Росії Путін намагається реалізувати в Україні типовий сценарій, який він уже випробував в Абхазії, Південній Осетії та Придністров’ї – це сценарій легалізації російської окупації. У цей сценарій цілком вписується ініціатива Кремля видавати російські паспорти всім мешканцям Донбасу. Про це п’ятий президент України, лідер партії Петро Порошенко заявив під час телемарафону "Україна: російський реванш чи європейське майбутнє?".  

"Путін абсолютно передбачуваний. І діє для реалізації свого плану окупації України. Є напрямок, яким він рухається крок за кроком. Перший крок – пропозиція видавати російські паспорти тільки окремим категоріям українських громадян, які проживають на окупованих територіях. Він бачить потужну реакцію нашої владної команди і світу. Потім під час виборчих перегонів створилися умови, коли Путін каже: "Ми будемо видавати паспорти тепер уже всім мешканцям, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей".

Зараз, оскільки не застосовуються рішучі кроки у відповідь, він робить наступний крок. Паспорти не тільки на окупованій території, а й на всій території Донецької і Луганської областей. Така сама ситуація була в Абхазії. Так само розвивалася ситуація у Південній Осетії. Так само розвивається ситуація у Придністров’ї", – наголосив Петро Порошенко.

"Для чого це робиться? Для того, щоб повторити сценарій Південної Осетії. Нібито під приводом захисту не просто російськомовних громадян, як він це робив у Криму і на Донбасі, а під приводом захисту громадян Російської Федерації починається офіційне військове вторгнення. Легалізується окупація", – зазначив лідер "Європейської солідарності".

Він нагадав, що під час президентської каденції розробив цілу низку заходів для протистояння путінським сценаріям – це і санкційні кроки, і заходи міжнародно-правового регулювання, в тому числі і судового.

"Я запропонував це новообраному президенту,  і зараз наголошую, що я готовий підставити плече. Але в жодному разі не можна робити з цього комікси, жартувати з цього, недооцінювати загрози. Ми маємо рішуче реагувати – так, як ми зреагували під час агресії в Керченській протоці. Ми вимушені були застосувати надзвичайні засоби. Я сам підписав директиву для подання в Міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі. І є результат – виграш Україною справи проти Російської Федерації", – нагадав Петро Порошенко.

"Так само відповідно до директив були виграні справи у Стокгольмі проти "Газпрому". Вчора ми отримали рішення судів багатьох держав, які стали на бік України, які забезпечать виплату "Газпромом" більш як 4 мільярдів доларів. Тільки таку мову розуміє Путін – мову санкцій. Росія заплатила високу ціну за агресію, за санкції, втративши, за оцінками Блумберга, 150 млрд доларів США або 10% ВВП", – наголосив Петро Порошенко.

Він зазначив, що партія "Європейська солідарність" має чіткий план деокупації Донбасу і Криму.

"Коли я говорив про звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом, у нас є абсолютно чіткий план, дорожня карта – що і коли треба робити. У нас є чіткий план по Донбасу – в тому числі і по застосуванню миротворців відповідно до рішення Радбезу ООН. Як, коли, які країни беруть участь. Коли передається під контроль кордон і таке інше.  Це буде перший крок до принесення миру на окуповані землі.  І через застосування миротворців – деокупація.

Така сама ситуація і по Криму. Адже ідея "Крим наш" стає все більш токсичною в самій Росії. Я твердо переконаний – це є кроки до нашої перемоги", – наголосив лідер "Європейської солідарності".

Як повідомляв 5.ua, партія "Європейська солідарність" офіційно приєдналася до сім’ї Європейської народної партії.

Дивіться також фотогалерею:

Дякую, Петре: тисячі людей зібралися під АП, щоб подякувати Порошенку

Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
/
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
/
Люди дякують Порошенку
/
Дякую, Петре!
/
Люди дякують Порошенку
/
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
/
Петро та Марина Порошенки
/

Попередній матеріал
У регіонах уже взяли під цілодобову охорону 7131 ДВК – Нацполіція
Наступний матеріал
Порошенко: За мого президентства ніхто з колаборантів не наважувався балотуватися на жодних виборах
Loading...

Герой України Забродський іде з Порошенком до парламенту – оголошено першу 10-ку

Порошенко озвучив головну мету партії "Європейська солідарність" і дав прогнози

Перший з'їзд партії "Європейська солідарність": основні заяви та меседжі – включення

Порошенка обрали головою партії "ЄС"

Порошенко приєднався до партії "ЄС" і оприлюднив номер партквитка

"Україна йде з порядку денного пріоритетних питань світу – нам цього не можна допустити", – Порошенко