Козяча ферма
Козяча ферма 5 канал

Відродити село та розвивати агротуризм: ентузіаст організував козячу ферму на Тернопільщині – сюжет

Читайте по-русски
Головна гордість засновника ферми – сироварня

Відродити село та розвивати агротуризм узявся ентузіаст на Тернопільщині. У невеличкому селі Хомівка підприємець на покинутому обійсті організував козячу ферму, відкрив сироварню, де дає робочі місця селянам і добудовує будиночки для гостей, утомлених від міського життя.

Ще 10 років тому Тарас Назар навіть не думав, що стане власником козячої ферми та сироварні. Економіст за фахом, він здивував свою родину, коли переїхав із міста до маленького села. Ферму чоловік облаштував на покинутому обійсті.

"Батько мій добре відреагував, мовляв, пробуй, а мати зі сльозами на очах була в паніці, як то так, дитина з вищою освітою хоче займатися козами, то для неї була катастрофа", – розповідає фермер.

Хомівка – невелике село. Чимало місцевих раніше перебралися жити до Тернополя через відсутність роботи. Залишилося менше сотні.

"Роботи нема, люди виїжджають, нема куди дітися, люди забираються", – каже місцевий мешканець Ярослав Дзядик.

Нині ж десятеро селян працевлаштовані на козячій фермі. Петро Мандзій – місцевий пастух. Підопічних виводить на пасовище двічі на день. Чоловік розповідає: "За характером спокійні, пасемо дві-три години".

Головна гордість засновника ферми – сироварня. Тарас демонструє процес сироваріння. Але всіх таємниць не розповідає. Лише каже, що за різних температур, за різної вологості сир буде по-різному дозрівати й матиме інший смак. Чи не найбільше смак продукту залежить від раціону кіз. Важливо, щоб було різнотрав’я.

"Сирне зерно щоб звернулося, треба 3 години. А далі весь процес запускається. Умовно кажучи, весь процес визрівання сиру, додавання плісняви, горішків – хто як любить", – ділиться секретами приготування Тарас Назар.

Він мріє розвивати на фермі агротуризм. Зауважує, що попит є, головне – добудувати приміщення, щоб було де приймати гостей. Багато людей із міста на вихідні хочуть утекти ближче до природи.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, Тернопільська область, "5 канал".

Попередній матеріал
Депутати сьогодні розглянуть законопроект щодо імпічменту: що на порядку денному
Наступний матеріал
Україна проти Росії в суді ООН: виступ Олени Зеркаль – трансляція
Loading...

Вартість оренди сільгоспземель в Україні може зрости уп'ятеро – Порошенко пояснив причини

Кабмін запровадив нові дотації для фермерів

КСУ відмовився відкривати провадження у справі мораторію на продаж землі

"Золота" осінь для експортерів може не настати: столичні трейдери під посиленою увагою податківців

Масове отруєння на Тернопільщині: постраждало майже 100 дітей

Масштабна угода: великий український агрохолдинг придбала Саудівська інвестиційна компанія