відкриті джерела

"Золота" осінь для експортерів може не настати: столичні трейдери під посиленою увагою податківців

З приходом осінньої пори, коли вітчизняні аграрії наповнюють власні сховища дорогоцінним урожаєм, в активну фазу господарювання вступає найбільш бажаний момент – реалізація вирощеного

І хоч Київ не славиться величезною кількістю фермерів, однак тих, хто бажає значно підзаробити на вирощеній на полях України продукції, – більш ніж вдосталь, кажуть у ДФС.

Згідно з базами даних, якщо на сьогодні на обліку в Головному управлінні ДФС у м. Києві перебувають лише близько 42 підприємств-товаровиробників с/г продукції, то трейдерів, які займаються експортом цієї продукції закордон та сплачують ПДВ – щонайменше 226.

Майже щороку українські аграрії встановлюють за різними категоріями вирощування культур, які потім переходять у категорію товарів, все нові рекорди. Проте це не завжди гарантує зростання добробуту країни через намагання певних гравців ринку не сплачувати податки.

Через існування різного типу схем ухилення від оподаткування при здійсненні експорту, слідчі ДФС вже не перший рік проводять операцію "Рубіж". По суті, це комплекс заходів, направлених на профілактику документування та припинення злочинних схем, пов’язаних з ухиленням від сплати податків та митних платежів. І ця профілактика приносить свої здобутки у грошовому вираженні.

Так, на сьогодні підприємці активно використовують схему ухилення від сплати податків та неповернення валютної виручки при експорті с/г продукції (зернові, соя, олія, горіхи, мед) з використанням непрямих зовнішньоекономічних контрактів та підконтрольних підприємств-нерезидентів. При цьому відповідні операції не відображаються у податковій та бухгалтерській звітності.

відкриті джерела

Стосовно експортерів, які не задекларували проведені операції у податковій звітності, вже порушено 12 кримінальних проваджень. За рахунок реалізації вилученої с/г продукції до бюджету України стягнули 2,5 мільйони гривень. Вилучено майна на майже 60 мільйонів гривень, накладено арешт на матеріальні цінності у сумі понад 36 мільйонів гривень, за рахунок яких планується відшкодування збитків.

Загалом, цьогоріч у рамках кримінальних проваджень у митній сфері Головне управлінням ДФС у м. Києві забезпечело відшкодування збитків у сумі 141 мільйон гривень Це 39% від загальної суми відшкодування збитків по Україні, крім того, у 26 кримінальних провадженнях оголошено повідомлення про підозру. 

відкриті джерела

Також за кримінальними провадженнями у митній сфері накладено арешт на товарно-матеріальні цінності, майно та кошти на суму 395 мільйонів гривень.

У рамках операції "Рубіж-2018" з початку року припинено діяльність 8 центрів мінімізації митних платежів, організатор та учасники яких надавали послуги з увезення товарів по заниженій вартості, з яких по три ЦММП вже оголошено підозри та спрямовано матеріали до суду з погашенням завданих збитків у сумі 3,5 млн гривень.

Як приклад, перший заступник начальника ГУ ДФС у Києві Ігор Скороход розповідає про нещодавню спецоперацію, до проведення якої правоохоронці готувалися чотири місяці.

Ігор Скороход
Ігор СкороходФото прес-служби ДФС України

Тоді було припинено діяльність "центру мінімізації митних платежів", організатори та учасники якого в зоні Одеської митниці реалізовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з ухилення від сплати митних платежів та податку на прибуток під час здійснення імпортних та експортних операцій з використанням непрямих зовнішньоекономічних контрактів і підконтрольних підприємств-нерезидентів. 

відкриті джерела

На підставі рішень одного з районних судів Києва було проведено 12 обшуків, за результатами яких виявлено та вилучено чорнові записи, печатку нерезидента, бланки з підробленими відтисками печаток нерезидентів, статутні документи підконтрольних нерезидентів і суб'єктів ЗЕД, інші речові докази, а також понад 9 тисяч тон с/г продукції (пшениця, соя, ячмінь) вартістю понад 35 мільйонів гривень, на яку накладено арешт.

Попередній матеріал
У справі отруєння Скрипаля з'явився третій підозрюваний – ЗМІ
Наступний матеріал
У СММ ОБСЄ розповіли, на що окупанти перетворили аеродром у Луганську
Loading...