Аграрії
Аграрії 0512.com.ua

Вартість оренди сільгоспземель в Україні може зрости уп'ятеро – Порошенко пояснив причини

  Читайте по-русски
  Селяни мають отримувати чесну орендну плату – на рівні європейських країн

  Через проведення реформ ціни на оренду землі сільськогосподарського призначення в Україні можуть зрости у п'ять разів. Про таке заявив Президент Петро Порошенко на зустрічі зі студентами і викладачами Національного університету біоресурсів і природокористування 25 березня.

  "Нам потрібно підняти вартість орендної плати за землю. Це для того, щоб підвищувати рівень життя населення. В середньому 52 євро за гектар, який здають в оренду громадяни-власники паїв. Це просто нереалістичний показник ціни на оренду землі в Європі. Бо в Литві – це 81 євро. Чому ми не повинні заплатити селянину його чесну орендну плату?" – запитує глава держави.

  Він також зауважив, що нині складається парадоксальна ситуація – держава здає в оренду свої ділянки землі вдвічі дорожче, ніж селяни. 

  Два роки тому була ухвалена стратегія раціонального управління державними землями сільськогосподарського призначення – її оренда за законом може відбуватися лише через відкриті аукціони із єдиними стартовими умовами.

  "Ми маємо поширити ці стандарти і вимоги і на землі, які належать селянам. Лише відкриті аукціони із єдиними стартовими умовами можуть скасувати диктат великих орендарів. Завдяки правильним реформам ми можемо у п'ять разів збільшити вартість оренди землі в Україні. Це буде справедлива позиція. Таким чином ми істотно підвищимо добробут селян", – переконаний Петро Порошенко.

  Попередній матеріал
  "Злодії в законі" планують дестабілізувати ситуацію в державі до виборів – Аброськін
  Наступний матеріал
  Британське бюро SFO спростувало фейк Тимошенко щодо розслідувань проти Порошенка
  Loading...