Теплиця
Теплиця 5 канал

Червоний Хрест на Донбасі допомагає мешканцям прифронтових сіл розпочати бізнес

Читайте по-русски
Разом із теплицями від Червоного Хреста мешканці прифронтових сіл отримали системи крапельного зрошення, баки для води, інструменти, насіння та добрива

Червоний Хрест цьогоріч планує передати мешканцям прифронтових населених пунктів майже 500 теплиць з полікарбонату та набори садового інвентарю. Позитивний досвід ініціативи вже мають по попередніх роках. У вже розданих раніше теплицях селяни вирощують овочі та декоративні рослини. Дехто вже готується збирати перший врожай.

Мешканець прифронтового Лебединського Олександр показує декоративні рослини, які він вирощує в теплиці.

"Софора живцями і софора насінням, це ялина блакитна живцями, це ялина проста живцями. Це ялівець "Сіра сова", – показує чоловік.

Вирощувати рослини для продажу Олександр разом із дружиною вперше спробували у 2014-му. Але тоді Лебединське, яке опинилося за кілька кілометрів від лінії фронту, потерпало від обстрілів.

"Почали перед війною, якраз і закупили перші рослини, почали займатися, почалася війна. Ми поїхали, нас рік не було, в Києві жили. А потім повернулися все-таки і під бомбардуванням, і в такій ситуації хотілося дуже виростити рослини, і вони гинули за рік", – пояснює Олександр.

Щоб розпочати бізнес знову, подружжю забракло коштів. Комітет Червоного Хреста допоміг родині теплицею з полікарбонату.

"Ми могли розширити і кількість рослин, і асортимент рослин. І були вже впевнені, що ми це все зробимо. Тому в що теплиці – ті, яку дав Червоний Хрест, ми можемо вирощувати саджанці, живці", – каже мешканець Лебединського.

Саджанці з теплиці подружжя продає на ринку та через інтернет. Кажуть, охочих придбати тую або ялівець вистачає.

"Ось з цього починається блакитна ялина. Ось така метеличка маленька, ні на що не схожа, це блакитна ялина. Три роки потрібно няньчити, щоб не пересохла чи не захворіла", зауважує садівник.

А ось жителька прифронтового Сопіного, Світлана, теплицю від Червоного Хреста встановила просто під вікнами своєї квартири.

"Я посадила помідори, огірки, перець, капусту. Я хочу перевірити, що в теплиці у мене буде краще сходити, що можна буде вирощувати не тільки для себе, а й на продаж, щоб якось заробляти ще на цьому трохи грошей", – ділиться планами Світлана Великовська.

Овочі в теплиці Світлана вирощує вперше, результатом роботи вже задоволена. Поки на томатах, які ростуть у городі, немає навіть цвіту, власниця парника готується збирати перший урожай.

Разом із теплицями від Червоного Хреста мешканці прифронтових сіл отримали системи крапельного зрошення, баки для води, інструменти, насіння та добрива.

"В основному, люди, які проживають в селах, займаються сільським господарством. Достаток сімей, які проживають уздовж лінії зіткнення, постраждав, і люди не здатні самостійно придбати всі ці інструменти та обладнання для того, щоб продовжувати займатися сільським господарством", – пояснюють у комітеті Червоного Хреста.

Торік мешканцям прифронтових сіл Донеччини комітет Червоного Хреста роздав двісті п'ятдесят теплиць і садових наборів. Цього року планують видати вдвічі більше.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Кінець епохи "євроблях": як каратимуть автонелегалів – "БлогПост"
Наступний матеріал
Гройсман звернувся з вимогою до Зеленського
Loading...

"Червоний Хрест" допомагає утеплитися мешканцям прифронтових сіл: чим забезпечують місцевих

Червоний Хрест відправив для жителів ОРДЛО 255 тонн гуманітарної допомоги – ДПСУ

З прогулянки – у бомбосховище: як працює єдиний дитсадок у прифронтовому Гранітному

"Червоний Хрест" відправив на Донбас 12 вантажівок гумдопомоги

"Застиглі фігури": на вокзалі Києва встановили інсталяцію-нагадування про зниклих безвісти

Сім вантажівок: Червоний Хрест відправив гуманітарну допомогу на Донбас