Павло Гриб на засіданні суду в РФ
Павло Гриб на засіданні суду в РФ tsn.ua

"Росія проігнорувала пропозицію Києва": Україна просить низку міжнародних організацій тиснути на Кремль щодо Гриба

Читайте по-русски
Зі сторони РФ немає жодної зацікавленості в звільненні своїх людей, вони навіть прізвищ їхніх не знають, зазначила Геращенко

Київ пропонував Путіну "малий обмін" Павла Гриба на засудженого в Україні росіянина. Однак Кремль не проявив зацікавленості. Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Вона ж висловила обурення української сторони через те, що до Гриба не допустили Міжнародний Комітет Червоного хреста.

"Ми з паном Марчуком пропонували в офіційному форматі зробити малий обмін, ми були готові передати росіянина пана Седіка, один на один. Але росіяни навіть прізвищ не знають, хто в них тут перебуває, жодної зацікавленості", – розповіла Геращенко.

Тим часом український омбудсмен Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту посилити тиск на Росію в зв'язку з порушенням прав громадянина України Павла Гриба на життя і справедливий суд.

"За час перебування в Ростовському СІЗО Павло Гриб набув важких захворювань. Йому необхідне кваліфіковане обстеження, постійний нагляд лікарів та, власне, саме лікування у спеціалізованому медичному закладі. Процес етапування та подальше ув'язнення несе загрозу життю незаконно засудженого українця", – написала Денісова у Facebook.

Омбудсмен звернулася до голови Комітету ООН проти катувань Єнса Модвіга, комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньє, голови делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллет, голови моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіони Фрейзер із проханням втрутитися в ситуацію, стати на захист прав Гриба.

"Прошу сприяти наданню йому негайної медичної допомоги", – наголосила Денісова.

Як повідомляв 5.UA, в п'ятницю, 22 березня 2019 року, Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до шести років колонії українського політв'язня Павла Гриба. Після оголошення вироку він оголосив голодування. Нагадаємо, українець зник у серпні 2017 року в білоруському Гомелі. Пізніше його виявили в СІЗО в російському Краснодарі. За версією звинувачення, Гриб начебто схиляв школярку Тетяну Єршову з Сочі виготовити і підірвати вибухівку в школі. Дівчина нібито не любила "вчителів, учнів та всіх росіян". Однак сам Павло заявив, що не визнає звинувачень, і назвав справу сфабрикованою.

Попередній матеріал
Міжнародна асоціація спортивної преси назвала найкращих спортсменів минулого року – подробиці
Наступний матеріал
"Ув'язнення незаконне": ЄС закликав Росію негайно звільнити Павла Гриба – офіційна заява
Loading...

Гриба засудили до 6 років позбавлення волі

"Сподіваюся на обмін": батько Гриба впевнений, що Росія не відпустить сина додому

У РФ почалися судові дебати у справі Павла Гриба – йому викликали "швидку"

Уперше за півроку: українському консулу дозволили зустрітися з Павлом Грибом

Злякалися небажаного свідка: в Росії зірвали суд у справі політв'язня Гриба

Грибу відмовили у зустрічі з мамою та консулом – Денісова