Військовий корабель
Військовий корабель 5 канал

"Відбити десант": як пройшли військові навчання в Азовському морі

Читайте по-русски
Час на виконання завдання був обмежений

Ворожий десант, який висадився на узбережжя Азовського моря, знищили прикордонники спільно з військовими моряками. Не по-справжньому. Це легенда навчань, які влаштували на Донеччині серед підрозділів операції Об'єднаних сил. Як знищували умовного противника, бачила кореспондентка "5 каналу" Олена Уланова.

Човни з ворожим десантом зайшли в акваторію Азовського моря і намагаються дістатись узбережжя. До порушників вирушає корабель морської охорони.

Така легенда навчань, за якою ворожий десант проігнорував попередження морської охорони і висадився на березі. Тепер до справи долучаються бійці корабельно-катерного підрозділу Військово-Морських сил. Їхнє завдання – знищити умовного противника та уразити його човни.

"Відпрацьовується елемент сприяння сухопутним військам із морського напрямку. У навчаннях беруть участь три кораблі Держприкордонслужби України та один катер ВМС ЗСУ. Ведеться стрільба з артилерійських установок – це АК-230, АК-30 та Утьос", – каже військовий Антон.

Військові екіпажі по черзі вирушають у зазначений район, щоби відпрацювати одиночні бойові стрільби. Час на виконання завдання обмежений.

"У зв'язку з обмеженим районом стрільби корабель повинен знаходитися в секторі стрільби не більше однієї хвилини. Такі існують правила", – каже військовий Антон.

Наступний етап навчань – спільна робота прикордонників та Військово-Морських сил. Задля цього корабельно-катерний склад шикується в бойовий порядок.

"Для того, щоб вони могли діяти як різнорідні сили, вони повинні відпрацьовувати спочатку одиночні стрільби, а потім і спільні стрільби", – каже Роман, керівник тактичної групи "Маріуполь".

"Основне завдання цих сил та засобів полягало у злагоджених діях кораблів під час вогневого ураження цілей на березі. Загалом особовий склад кораблів показав хороші результати", – говорить Владислав, командир малого броньованого артилерійського катера ВМС ЗСУ.

Спільними діями прикордонники та військовослужбовці Збройних сил вчасно знищили умовний десант і не допустили прориву противника вглиб оборони.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Карантин вбиває": як підприємці Кабмін "штурмували" і як тікав заступник міністра
Наступний матеріал
Медики Дніпропетровщини отримали захисні костюми від Фонду Порошенка
Loading...

Майбутні інструктори Сухопутних військ ЗСУ склали іспит з ведення наступального бою в умовах міста

У Міносвіти назвали терміни можливого початку навчального року для вишів

"Окрім випускників": у Міносвіти розповіли, коли цьогоріч в Україні закінчиться навчальний рік

Онлайн-уроки приготування лате, йога та малювання: психологи радять, чим зайнятися на карантині – сюжет

Вуличний спорт – удома: харківські воркаутери розробили безкоштовні онлайн-заняття

Потрапили в засідку, намагаючись зупинити наступ противника: вишкіл танкістів на Луганщині