Акція протесту
Акція протесту 5 канал

"Карантин вбиває": як підприємці Кабмін "штурмували" і як тікав заступник міністра

Читайте по-русски
Протестувальники пообіцяли, що до стін будинку уряду повернуться знову

Урядовий квартал знову перекривали. І знову протестували. Цього разу – підприємці. Вимагали звернути увагу на малий та середній бізнес, який страждає через запровадження суворих обмежень. Під стіни Кабміну прийшли, зокрема, ті, хто на ринках торгує одягом. Бо для них послаблень з 11 травня не буде. Скарги учасників акції вислухала кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

"Ситуація перейшла точку кипіння. Жити нема на що просто", – каже учасник акції Дмитро.

Цього чоловіка звати Дмитро. Він приїхав з Одеси, щоби долучитися до протесту підприємців.

"Щоб ця машина сюди приїхала, пів ринку склалося. Хтось грошима, хтось машину дав, щоб представити ринок", – додає Дмитро.

Здебільшого кожен із мітингувальників – власник бізнесу. Кажуть: уже другий місяць на карантині і гроші закінчуються. А роботою і не пахне.

"Треба щось робити уряду. Ми повинні виходити на роботу або як? Працюють всі, крім нас. Страждає тільки малий і середній бізнес", – говорить учасниця акції Тетяна.

Тому мітингувальники вирішили нагадати про себе владі. Традиційно – протестом. Планували автоколоною рушити до Кабінету Міністрів.

"Ми направили електронного листа, ми направили звичайного листа поштою. Документів, що забороняли б нам проїхати, з боку поліції нам надано не було. Ми не розуміємо, чому нам саботують акцію", – каже учасниця протесту Юлія.

Попри всі намагання дістатися будинку уряду автівками, учасників акції не пропустили. Тому до Кабміну дві сотні людей рушили пішки.

До Кабінету Міністрів дійшли. І ось тут влаштували мінівиставу. Ось вона: сигнальна стрічка та напис "Кабмін на карантин".

"Ми ж у карантині. Чому ми в карантині, а вони ні? Чому їм можна приймати рішення, а нам не можна?" – питає Артем, учасник акції.

Після півгодинного галасу під Кабміном до протестувальників вийшов заступник міністра з розвитку економіки.

"Ми почули пропозиції, які ви зачитували в резолюції. Ми обіцяємо опрацювати і проговорити з іншими органами влади", – говорить Дмитро Романович, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

У цей час усередині презентують програму допомоги на дітей підприємцям, які на карантині. Йдеться про 1 та 2 групу спрощеної системи.

"Вони про це говорять. Але ми ще цього не зрозуміли, ще цим ніхто не користувався", – каже Людмила, учасниця акції.

"Вони вважають, що ми маємо стати безробітними? Ми працювати хочемо. Вони нас не чують зовсім. Тому всі ці програми. Вони йдуть з бюджету, а бюджет наповнюється нашими податками", – каже учасник акції Сергій.

А сплачувати ці податки нічим, кажуть учасники акції, яких не торкнеться послаблення карантину з 11 травня. Тож пообіцяли: до стін будинку уряду повернуться знову.

Валерія Павленко, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
День піхоти в Україні: як живуть "трударі війни" на "нулі" – репортаж
Наступний матеріал
"Відбити десант": як пройшли військові навчання в Азовському морі
Loading...

У Києві на акцію протесту вийшли лікарі швидкої допомоги – що кажуть

На фоні протесту підприємців: Засідання Кабміну під головуванням Дениса Шмигаля – відео

"Нам жити вже немає на що": учасники протесту підприємців "відправили" Кабмін на карантин – включення

Підприємці з різних міст прийшли на акцію до Кабміну: кажуть, що готові "проривати" кордон силовиків (оновлюється)

Скандал через скульптуру на Львівщині: що кажуть археологи та мешканці села Дуброва

Під стінами МОЗ активісти вимагають правильних і вчасних ліків для невиліковних пацієнтів – включення