дистанційне навчання
дистанційне навчання 5 канал

Карантин змінює правила: учителі розповіли, як пристосувалися до нових реалій навчання

Читайте по-русски
Взялися викладати онлайн не лише шкільні вчителі

Смартфон і комп'ютер – це те, без чого школярі не можуть навчатися. А раніше їх використовувати на уроках було заборонено. Але дистанційне навчання тепер змінило правила. Викладачі швидко опанували гаджети, а діти так само швидко підхопили онлайн-навчання. Кореспондентка "5-го" Валерія Павленко продовжить.

Юлія Шевчук – учителька молодших класів – уже третій тиждень практикує онлайн-уроки зі своїми учнями. Хоча нещодавно все відбувалося традиційно – діти сиділи за партами у школі.

Перший тиждень карантину для школярів став відпочинком, розповідають у школі. Поки вчителі з директором вирішували, як ліпше організувати дистанційне навчання.

"Виникали деякі незрозумілості, але ми їх дуже швидко подолали. Буквально за перший урок я всім дітям провела інструктаж, як правильно заходити у ЗУМ, розповіла, як користуватися – там є дуже цікаві функції, можна виводити на екран те, що в тебе демонструється на екрані, або ми можемо малювати всі разом", – розповідає вчителька.

Згодом усе налагодилося. У дітей чотири уроки на день. Між ними перерви по 20 хвилин.

"Все відбувається так само, як у школі. Так само я їх викликаю якби до дошки, ми працюємо на демонстраційному екрані в ЗУМі. Вони мені відповідають, ми пишемо контрольні роботи. Перерви, як у школі. Відпочити, поїсти, тому що, звичайно, втомлюються діти 40 хвилин сидіти", – зауважує Юлія Шевчук.

Викладають онлайн не лише читання, математику та українську мову. Так само відбуваються заняття з йоги.

"У такому масштабі звісно це новий досвід. І це дуже цікаво. Дуже добре, що вони напередодні займалися. Вони мене знають, вони знають уже вправи", – запевняє інструктор із йоги Олена Пальчикова.

Олена постійно стежить за рухами учнів, щоб ті не заподіяли собі шкоди під час занять йогою.

"Я можу підійти, подивитися, як вони цю вправу роблять. І потім продовжити заняття", – каже пані Олена.

Взялися викладати онлайн не лише шкільні вчителі. Євген Сєрков – професійний тренер – відкрив для себе соціальні мережі, де і започаткував цілий курс із фітнесу.

"Показав вправу. Після вправи підхожу до екрана, кожного відслідковую по імені, щоб усі чули. І не просто, як ролик в ютубі включили, а щоб бачили, що я з ними контактую", – пояснює тренер Євген Сєрков.

До одного заняття готується мало не два дні. Щоби і вправи не повторювалися, і нудно не було.

"Відшуковую матеріал, музичні файли, програми з'єдную, американські, європейські, наші. Постійно аналізую і фітнес-програми, щоб і фітнес додати, і кардіотренування", – зазначає тренер.

Для Анни Писаренко – викладачки англійської з 12-річним стажем – онлайн-уроки – звична справа. Анна пояснює: онлайн – це про самодисципліну вчителя та учня. Кожен має бути повністю готовим до заняття, щоби отримати бажаний результат.

"Якщо ти хочеш викладати онлайн, ти маєш бути завчасно підготовлений. У тебе немає можливості щось дочитати, відксерити, принести і так далі. Максимально така підготовка й організованість", – переконує викладачка.

А поки триває карантин, у соцмережах Анна розіграла з десяток безкоштовних онлайн-занять. Каже: так вирішила підтримати навчальний процес.

"Заохочувати людей не зупинятися, далі вчитися. Це можливість, знаєш, трошки заповнити цей час на карантині. Якось його розфарбувати", – наголошує Анна Писаренко.

Схожих ініціатив серед репетиторів та вчителів нині в інтернеті чимало. Ба більше, після закінчення карантину вчителі залишати онлайн-уроки не планують.

Валерія Павленко, Едвард Белінський, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" – уроки для 7 класу
Наступний матеріал
Трамп планує переглянути фінансування ВООЗ
Loading...

"Всеукраїнська школа онлайн" – уроки для 7 класу

Директор школи у Львові закликав бойкотувати онлайн-уроки на каналах Медведчука – що кажуть батьки

На "5 каналі" стартує "Всеукраїнська школа онлайн": уроки для 7 класу – відео

Обстріл Новотошківського: снаряд окупантів упав просто біля школи й житлового будинку

Онлайн-уроки під час карантину – як це працює та як реагують учні та їхні батьки

Під час карантину вчителі не мають ходити до школи, а зарплата має зберігатися – МОН