вишкіл танкістів на Луганщині
вишкіл танкістів на Луганщині 5 канал

Потрапили в засідку, намагаючись зупинити наступ противника: вишкіл танкістів на Луганщині

Читайте по-русски
План тренувань розробляли з урахуванням отриманого бойового досвіду

За легендою навчань, супротивник наступає на позиції українських захисників. Вже знищений взводний опорний пункт, а услід за ним ворог займає і ротний опорний пункт. За тривогою з резерву підіймається танковий батальйон ЗСУ. Завдання військових – вийти на вогневий рубіж, завдати ураження окупантам та відновити свої позиції на передовій.

"Механізована рота зазнала втрат і зайняла рубіж. Перейшла до оборони. Вони зупинилися. І зараз завдання підрозілу – розподілити вогонь між ротами, і керування вогнем та керування підрозділу в бою зараз має іти. Іде управляння. Якщо підрозділ в бою керований командиром, то успіх на 80% уже є", – каже військовослужбовець Євген Межевікін.

Інша команда учасників вишколу – це протитанкові резерви, чекають наступу. Артилеристи швидко прибули у визначений сектор оборони й облаштували вогневу позицію.

"Замаскована для того, щоб коли умовний противник ішов у наступ, щоб він нас просто не вирахував. Коли противник підходить, ми знімаємо маскування і відбиваємо атаку", – розповідає армієць Олексій.

За умовами навчань, у засідці чекають протитанкові модернізовані гармати "Рапіра" МТ-12, калібром 100 мм.

"Ось це снайперська гвинтівка вагою 3 тони. Якщо командир правильно її звірить, то перший постріл – і ціль ваша", – показує боєць Олексій.

Трохи далі розташував свої позиції другий резерв – протитанкові ракетні комплекси "Конкурс".

вишкіл танкістів на Луганщині
вишкіл танкістів на Луганщині5 канал

"За командою командира і за наказом командира буде зроблений умовний постріл і пуск сигнальної ракети", – каже військовослужбовець Яна.

Яна – командир розрахунку. До війська прийшла торік. Швидко опанувала навички, але на досягнутому зупинятися не має наміру.

"В армію прийшла добровільно. Командиром стала, бо це моя ціль. Цей період, коли жінка була тільки кухарем чи медиком, цього нема", – розповідає Яна.

Танкісти намагаються зупинити наступ супротивника. І потрапляють у засідку.

Димова завіса означає початок стрільби артилерією. Зараз танкісти потрапили в засідку і мають дуже швидко визначити, де перебуває супротивник, змінити напрямок і знищити.

вишкіл танкістів на Луганщині
вишкіл танкістів на Луганщині5 канал

Керівник навчань Євген Межевікін каже: нещодавно окупанти здійснили кілька спроб прориву. Тож план тренувань розробляли з урахуванням отриманого бойового досвіду.

"Під виглядом навчань вони вводили війська під прикриттям артилерії, заводили групи і намагалися прорвати оборону наших військ. Були застосовані на той час резерви. І для того. Щоб резерви діяли злагоджено і розуміли як діє противник, то ми організуємо такі тренування, щоб вони бачили реального противника, противника, який діє в засідках, і як має діяти командир в такій обстановці. Тобто не по умовному противнику, а по реальним діям реальних підрозділів", – каже військовий Євген Межевікін.

Щоб не втрачати бойової форми в підрозділах, які згідно з Мінськими угодами перебувають у районах відведення, навчання проводять щонайменше кілька разів на місяць.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Облаштували 20 постів для вимірювання температури: надзвичайна ситуація на Дніпропетровщині
Наступний матеріал
"Так усе бездушно": як Україна своїх повертала та скільки коштують "пільгові" квитки
Loading...

"Навчання наближені до реальних подій": як відточували майстерність артилеристи на Донеччині

Представники вищого військового керівництва країни вчилися в іноземців стратегічному лідерству – що розповіли

Серед військового керівництва відбувся випуск за програмою "Стратегічне лідерство у секторі безпеки і оборони"

Пожежа в багатоповерхівці та евакуація: як одеські рятувальники на навчаннях впоралися з ліквідацією вогню

Коронавірус без паніки: медзаклади облаштовують ізольовані бокси та відпрацьовують алгоритм дій

В Україні проведуть навчання на випадок спалаху коронавірусу: сьогодні – у Києві