канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території
канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території 5 канал

"Більше шансів повернутися живим": як канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території

Читайте по-русски
Спільні українсько-канадські навчання триватимуть ще тиждень

Пильно роззираючись навколо, канадські військовослужбовці обходять територію полігону. Кожен рух коментують та пояснюють. Саме такий вигляд мають практичні заняття з мінної безпеки для нацгвардійців із Калинівки. Після інструктажу українські військові самі беруться до справи й одразу натрапляють на небезпечну знахідку.

Виявивши вибухонебезпечний предмет, маєш повідомити товаришу. Якщо таких предметів багато, слід залишити територію і повідомити про знахідку вибухотехнічну групу.

Далі військові озброюються металошукачами і продовжують обстежувати місцевість. Скрізь, де виявляють підозрілі предмети, встановлюють білі прапорці.

Нацгвардієць Віталій каже: такі тренування складні, проте корисні.

"Це більше дає шансів, що повернешся додому живим. Спочатку буває таке, що на навчаннях ти клянеш усе, що є на тому світі, а коли потрапляєш в реальні умови, починаєш згадувати, все чому вчили, і починаєш казати, не дарма я це вчив", – каже військовослужбовець Нацгвардії Віталій.

 канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території
канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території5 канал

На вишколі нацгвардійців вчать шукати та знешкоджувати вибухові пристрої на відкритій місцевості, у приміщеннях і у транспорті.

"Дані навчання проходять для військовослужбовців, як сержантського складу, так і офіцерського, для того щоб ми могли і правильно працювали в різних ситуаціях, а також навчали майбутні наші покоління, молодих солдатів, офіцерів та сержантів", – розповідає військовослужбовець Ігор.

 канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території
канадські армійці вчать нацгвардійців розміновувати території5 канал

Спільні українсько-канадські навчання триватимуть ще тиждень. Після завершення нацгвардійці опанують техніку знешкодження протипіхотних та протитанкових мін, які є на озброєнні різних країн світу.

Світлана Боднар, Олег Смаковський, "5 канал"

Попередній матеріал
#Кендзьор: Щоб розгледіти в очах Путіна бажання миру, треба бути подібним до Путіна
Наступний матеріал
Тука та Синютка про заяву Шмигаля щодо води у Крим та чого чекати від нового Кабміну – "ІнфоВечір"
Loading...