навчання військових
навчання військових 5 канал

Шахтар, тренер та гідроархеолог: як резервісти проходять бойовий вишкіл під Дніпром – репортаж

Читайте по-русски
Чоловіки цивільних професій проходять бойовий вишкіл на полігоні у Гвардійському

Шахтар, дитячий тренер і депутат міської ради. Чоловіки цивільних професій проходять бойовий вишкіл під Дніпром. У 25-й повітряно-десантній бригаді на полігоні у Гвардійському тривають навчальні збори резервістів. Більшість з них уже мають неабиякий бойовий досвід на сході, спогади та мотивацію не втрачати хисту. Подробиці розповість кореспондент "5 каналу" Наталя Світлова. 

У 2017 році указ про це підписав президент Петро Порошенко. Того ж року десантники замінили берети блакитного кольору на маруновий. У 25-й повітрянодесантній бригаді поблизу Дніпра тривають навчальні збори резервістів. Чоловіки цивільних професій проходять бойовий вишкіл на полігоні у Гвардійському. 

Гідроархеолог за фахом В’ячеслав Зайцев заряджає зброю і готується до умовного бою. Чоловік вміло вправляється з автоматом, бо у складі 79-ї тоді аеромобільної бригади боронив Донецький аеропорт. Він кавалер ордена "За мужність". Після двох поранень і демобілізації залишився в оперативному резерві 25-ї повітрянодесантної бригади. На вишкіл прибув за першим покликом."Я військовозобов'язаний, я тут зараз на зборах резервістів проходжу збори у складі 9 роти. На стрільбищах. Минулий раз відстрілявся на відмінно, нічні, щоправда, на добре. Якщо ти вмієш їздити на велосипеді, то треба постійно тренуватися. Так само, як іноземна мова, так само, як спорт, так само і ці військові звички треба постійно згадувати", – розповідає військовослужбовець оперативного резерву 25-ї повітрянодесантної бригади ДШВ ЗСУ В’ячеслав Зайцев

Олександр Малофеєв у буденному житті – тренер з бойового мистецтва. Чоловік має і військове звання – молодший сержант. Цей ранг отримав за участь в бойових діях на сході країни. Воював також у складі 25-ї бригади. Переніс кілька операцій після поранень поблизу Слов'янська та шахти Бутівка. Нині опановує те, чого навчитися раніше завадила війна – десантуванню з гелікоптера за допомогою каната.

На полігоні у Гвардійському вишкіл проходять понад дві сотні резервістів десанту 25-ї бригади. Військових навчають тактичної, вогневої, інженерної та медичної підготовки.

"Вони достатньо навчені. Підготовка почалася не з нуля. У них достатній рівень знань, хоча пішов тільки другий тиждень", – розповідає інструктор з вогневої підготовки Роман Рудик.

День Десантно-штурмових військ в Україні відзначають третій рік поспіль 21 листопада.

"Ми стараємося відійти від тих традицій, коли десантники в беретах в тільняшках купалися в фонтанах. Ми намагаємось це відсвяткувати в колі побратимів, згадуємо тих друзів, яких ми втратили за час цієї війни", – каже командир батальйону управління 25-ї повітрянодесантної бригади ДШВ ЗСУ Олексій Кузьменко.

Нагадаємо, що під час війни на сході 25-та повітрянодесантна бригада втратила 156 побратимів.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Десантники 95-ї бригади тестують сучасне армійське спорядження – ФОТО

Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/
Військові 95-ї бригади ДШВ ЗСУ
/

Попередній матеріал
Перевезення дитини без автокрісла відтепер карається штрафом: чи виконуються вимоги – сюжет
Наступний матеріал
Арахамія щодо записів Труби: ОП повинен контролювати розслідування резонансних справ

"Інформаційний день": екскерівник АТО, а нині нардеп Михайло Забродський – відео

Обороняв Донецький аеропорт: Полторак призначив нового командувача Десантно-штурмових військ

"Втрачаємо завжди найкращих": як в Україні десантники вшановували полеглих побратимів

"Це їхній день": у Миколаєві десантники 79-ї ОДШБр вшанували полеглих побратимів

Повітряний парад: у Вінниці влаштували авіаційне шоу з нагоди 15-річчя створення ПС ЗСУ

День вшанування загиблих десантників: львівська 80-та бригада згадала 109 полеглих бійців