Навчання резервістів НГУ біля Дніпра
Навчання резервістів НГУ біля Дніпра 5 канал

"Прямий контакт з противником на полі бою": як біля Дніпра проходить вишкіл резервістів Нацгвардії – відео

Читайте по-русски
Вправи зі стрільби в мультимедійному тирі резервісти виконують на відмінно

На Дніпропетровщині нацгвардійці оперативного резерву вчаться стріляти, відпрацьовують тактичну та медичну підготовку. Серед них і демобілізовані учасники бойових дій на Сході. За вишколом спостерігала кореспондент "5 каналу" Наталка Світлова.

На полігоні поблизу Дніпра – вишкіл резервістів Нацгвардії. Один із елементів – прямий контакт із противником на полі бою. Під прицілом умовного ворога першим опинився 24-річний Андрій Коломійчук. Він – у групі наступу, інша – їх прикриває.

Андрій Коломійчук, військовослужбовець резерву НГУ, каже: "Я розраховую на те, що вони мене прикриють, коли я буду рухатися до свого укриття, якщо я його знайду. Але я його знайду точно".

Злагодженості підрозділів сприяє чималий досвід гвардійців. У більшості з них за плечима не лише строкова служба і контракт зі Збройними Силами, а й досвід бойових дій на Донбасі.

"Я вважаю, що кожен повинен мати такі навички як поводитися зі зброєю, тому що в наш час, в якому знаходиться наша держава, мені здається, що це дуже необхідно", – говорить військовослужбовець резерву НГУ Іван Кока.

Вправи зі стрільби в мультимедійному тирі резервісти виконують на відмінно.

Інструктор із бойової підготовки Олександр Денисов так говорить про рівень резервістів: "Рівень дуже високий, тому що вони вже проходили військову підготовку, це для них не вперше, вони можуть володіти зброєю. Відпрацьовуються аспекти, глобальніші аспекти". 

Учасники вишколу також удосконалюють навички домедичної допомоги.Вишкіл резервістів Нацгвардії проводять раз на рік. Такі тренування і відновлення бойових навичок привчають до стресостійкості – ділиться досвідом Олександр Іванов. У 2015 році він був мобілізований і боронив Маріуполь від окупантів.

Чоловік каже: "Коли не розумієш, що таке війна, а потім ти бачиш це і відчуваєш цей страх, паніку, мабуть, найголовніше, що психологічно дають тренування, що ти згадуєш і розумієш, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації".  

Керівництво підрозділу в цілому задоволене початком навчань, але вимагають удосконалення навичок.

"На даному етапі добре. На відмінно будемо намагатися вийти. Це через військовослужбовців, які приходять з інших підрозділів, мінометні батареї, і вони трішки не знають тактики стрілецького підрозділу", – командир стрілецької роти НГУ Ігор Павліченко.

Попореду у резервістів тиждень вишколу.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа Гримчака: суд продовжив арешт з правом застави в понад 6 млн доларів – включення
Наступний матеріал
30 офіцерів і 3 місяці "розумового" вишколу: волонтери запустили навчальну програму для військових керівників – відео
Loading...