'Повернись живим' запустив навчальну програму для військових керівників
'Повернись живим' запустив навчальну програму для військових керівників 5 канал

30 офіцерів і 3 місяці "розумового" вишколу: волонтери запустили навчальну програму для військових керівників – відео

Читайте по-русски
Із заявлених 60-ти охочих офіцерів, на безкоштовний курс потрапила лише половина

Навчальна програма для військових керівників стартувала у столиці. 30 офіцерів пройшли відбір на безкоштовний курс і тепер впродовж трьох місяців навчатимуться нових методів і принципів управлінських рішень. З учасниками програми поспілкувалася кореспондент "5 каналу" Євгенія Китаїва.

За навчальною партою кіборг Олександр Терещенко. У жовтні 2014-го під час оборони Донецького летовища він схопив ворожу гранату і хотів її викинути, аби вберегти життя чотирьом бійцям. Побратимів врятував, але сам ушкодив ліве око, втратив праву руку та кисть лівої.

Олександр каже: "Вважаю, що людині треба навчатись у будь-якому разі. Особливо ветерану, бо ветеран – це не професія "хороший хлопець". Щоб ти там робив на фронті, тут це не має жодного значення. Це зовсім інший вид діяльності і тут треба навчатися".

Нині Олександр – заступник міністра у справах ветеранів. Каже, на пропозицію взяти участь у відборі на навчання погодився залюбки. Склав тест, пройшов співбесіду та отримав позитивну відповідь.

"Рівень заступника міністра, де я зараз працюю, це зовсім інший рівень відповідальності, порівняно з тим, чим я займався раніше. Управлінських знань і стратегічного планування. І, звичайно, вважати, що я вже всього досяг і мені це непотрібно – це абсолютно неправильно. Тому мені не вистачає цих знань".

Відбір до навчальної програми для військових керівників пройшли 30 офіцерів. Серед них і Вадим Артамощенко, який працює в освітньому департаменті Міністерства оборони.

Каже, хоче навчитися нових методів та підходів у керуванні людськими ресурсами: "Ми від цього проєкту очікуємо нових знань, які нам знадобляться в діяльності саме в органах управління стратегічного рівня Міністерства оборони, Генерального штабу".

Курс для військовослужбовців вищої ланки ініціював благодійний фонд "Повернись живим". Заняття проходитимуть у бізнес-школі Міжнародного інституту менеджменту. Із заявлених 60-ти охочих на безкоштовний курс потрапила лише половина.

Віталій Дейнега, керівник фонду "Повернись живим", каже: "Зробити так, щоб це були якісні люди. Щоб не ті, кого нам дали, а ті, хто з нашої точки зору реально мають серйозний вплив, мають бажання вчитися і яким ці знання щось дадуть".

А директор бізнес-школи МІМ–Київ Ірина Тихомирова каже: "Військові люди, вони вміють управляти і керувати, їх цього вчили. Але ми будемо намагатися ознайомити їх із сучасними управлінськими практиками".

У програмі – 11 курсів з різних дисциплін. Зокрема, стратегія фінансів, логістичний менеджмент та управлінська психологія.

"Підібрали конкретно під них програму. Лишили те, що їм найбільше потрібно, а їм потрібно те, що називається "софтскілс" – це вміння керувати людьми. Пояснити, що є таке: не тільки примус, а є ще лідерство. Це коли ти не пхаєш людей, а коли вони за тобою йдуть".

Навчання триватиме три місяці. Далі іспит, за підсумками якого видадуть дипломи міжнародного зразка.

Євгенія Китаїва, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Прямий контакт з противником на полі бою": як біля Дніпра проходить вишкіл резервістів Нацгвардії – відео
Наступний матеріал
У Черкасах автомобіль під час міських гонок в'їхав у натовп: в якому стані потерпілі та що загрожує винуватцям
Loading...