Георгій Тука
Георгій Тука 5 канал

Тука прокоментував ініціативу "слуг народу" з обрізання пільг ветеранам АТО

Читайте по-русски
Колишній урядовець обурився намаганням деяких нардепів віднести українських армійців до числа майже найманців

У президентській партії "Слуга народу" хочуть скасувати пільги певним учасникам бойових дій. Нардепка Галина Третьякова заявила, що контрактники свідомо йшли на отримання високого грошового забезпечення – продавали свою найману силу. Таку ініціативу прокоментував у ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука.

"Резонанс вже пішов. У середовищі військових, колишніх військових, волонтерів. Я ж постійно спілкуюся з колом цих людей. Розумієте, сама постановка питання, що людина йде за контрактом захищати, вибач, пані Третьякова твою дупу і сідницю твоєї родини – і в тебе ще повертається язик казати "ти щось на кшталт найманця, ідеш за гроші і закрий рота"? Ну то може хай її чоловік піде за ці гроші Батьківщину захищати?" – обурився Тука.

"Провчити водія": як ветерани відстоюють право на пільговий проїзд – сюжет

З іншого боку, він визнав, що ще з 2014 року гостро стоїть питання диференціації учасників бойових дій.

"На жаль, в 2014-15 роках, а може і потім це продовжувалося, величезна кількість людей отримувала посвідчення учасника бойових дій, не маючи на це жодних підстав. Формально – люди на це підстави мали. Я, наприклад, маючи усі формальні підстави, вважаю для себе ганебним користуватися, фактично, діркою в законі, щоб отримати посвідчення", – наголосив ексурядовець.

Він навів конкретний приклад: "Ні для кого не таємниця, що робилися колегії Генеральної прокуратури в Краматорську на три дні, щоб прокурори отримували посвідчення. Те саме відбувалося і з прокуратурою, і з міліцією, із цивільними різними органами, міністерства, відомства. Фактично, ми маємо віддзеркалення чорнобильських проблем. Не таємниця, що серед маси людей, які мають посвідчення ліквідаторів – реальних 25-30%".

Дивіться також відео повної розмови:

Попередній матеріал
У зв'язку з марафоном на вихідних у центрі столиці перекриють 40 вулиць – які саме
Наступний матеріал
Маркарова пояснила, чому уряд не знижуватиме тарифи
Loading...