Прийняття мовного закону у Верховній Раді
Прийняття мовного закону у Верховній Раді фото Ірини Геращенко / Facebook

До ВР внесли законопроєкт щодо "актуалізації статусів та пільг ветеранів" – подробиці

  Читайте по-русски
  За словами Фріз, чинний закон не відповідає ані вимогам часу, ані інтересам ветеранських спільнот

  Група народних депутатів від фракції "Європейська солідарність" внесли на розгляд Верховної Ради України законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо актуалізації статусів та пільг ветеранів війни та членів їх сімей" (проєкт закону №2191). Про таке на своїй сторінці у Facebook повідомила нардеп Ірина Фріз.

  "По суті це нова редакція ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Це результат тисяч зустрічей і нарад під час моєї роботи в Міністерстві у справах ветеранів, побажань і вимог ветеранської спільноти, родин загиблих та сімей померлих. Зовсім не просто було об'єднати в одному законопроєкті позиції різних груп, які мають своє бачення змін щодо соціального захисту та гарантій. Але і не змінювати нічого – це також не вихід", – йдеться у тексті повідомлення.

  За словами Фріз, чинний закон не відповідає ані вимогам часу, ані інтересам ветеранських спільнот.

  "Він був написаний аж 1993 року, тому рясніє нормами про пільги щодо приватизаційних майнових сертифікатів і товарів підвищеного попиту. Водночас закон не вирішує питання захисту сімей ветеранів, актуальних пільг для ветеранів щодо освіти та житла тощо. При цьому в ньому існує диференційований підхід до пільг УБД різних воєн, що фактично ділило ветеранів між собою", – додала вона.

  Нардеп стверджує, що чинний закон не надає статус УБД всім добровольцям, поділяючи спільноту на "правильних" і "неправильних", водночас надаючи пільги ветеранам громадянської війни початку ХХ століття.

  "У ньому відсутні пільги для сучасних Героїв, які мають особливі бойові заслуги перед Україною, але такими пільгами користуються пільговики часів СРСР. Безліч його норм ніколи не виконувалися і не можуть бути виконаними через відсутність механізмів", – пише депутат.

  "Є два шляхи. Можна багато говорити і шукати роками ідеальну формулу декількох нових законів, а можна вирішити основні проблеми вже сьогодні. Ми обрали другий, тому що система соціального захисту ветеранів потребує негайних змін", – наголосила Фріз.

  Основні зміни, які впроваджує законопроєкт:

  • Модернізовано категорії ветеранів війни. Виключено зі статусу ветеранів війни осіб, які отримали цей статус внаслідок участі в громадянській війні на початку ХХ століття, а також бійців винищувальних батальйонів, які боролися проти УПА.
  • Встановлюються нові статуси – "сім'я ветерана", "сім'я загиблого ветерана" та "сім'я померлого ветерана" з відповідним соціальним захистом (пільги). Також введено нову категорію "ветеран посмертно" з метою вшанування пам'яті осіб, які загинули (померли), зникли безвісти внаслідок безпосередньої участі в бойових діях на Сході.
  • Розширено коло осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, за рахунок осіб, які були нагороджені відповідними державними нагородами за героїчні вчинки у захисті України.
  • Вичищені всі застарілі та непрацюючі пільги та додані нові. Насамперед це стосується якісно нової системи медичного забезпечення, освіти ветеранам та їх дітям, проїзду, землі, забезпечення поваги до ветеранів. Тобто всі основні пільги.

  "Система пільг стала більш об'ємнішою і сучаснішою. Ні про яке зменшення не йдеться. Змін дуже багато і вони стосуються різних сфер: від вирішення проблем із собаками-поводирями до забезпечення безкоштовного харчування дітей ветеранів та збільшення пільг по ЖКГ для сімей загиблих. Тільки порівняльна таблиця нараховує 147 сторінок", – підсумувала ексміністр у справах ветеранів.

  [social type="fb" url="https://www.facebook.com/Iryna.Friz/"]

  Як повідомляв 5.UA, заступниця керівника Офісу президента України Анна Коваленко заявила, що війна на Донбасі почалася "через АТО і ВПО". Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook юрист Андрій Чудовський, розмістивши відео з мітингу ветеранів АТО і тимчасово переміщених осіб під стінами ОП.

  Попередній матеріал
  Польська делегація приєдналася до часткового бойкоту у ПАРЄ
  Наступний матеріал
  Законопроєкт 1210 спричинить тотальне закриття бізнесу до кінця року – Южаніна
  Loading...

  У Запоріжжі почалася мирна і безстрокова акція протесту ветеранів АТО та ООС – що вимагають

  "Замок": на Київщині взялися знімати психологічну драму про адаптацію демобілізованих бійців – сюжет

  "Мінера" мосту Метро заґратували на 2 місяці з можливістю внесення застави – включення

  "Мінеру" мосту Метро необхідна примусова психіатрична допомога – Зінкевич

  Аваков розмістив у Facebook відео нічного допиту Белька – хоче взяти його на поруки

  "Просто хотів привернути увагу": "мінера" мосту Метро не звинувачуватимуть у тероризмі