Зйомки тизеру фільму "Замок"
Зйомки тизеру фільму "Замок" 5 канал

"Замок": на Київщині взялися знімати психологічну драму про адаптацію демобілізованих бійців – сюжет

Читайте по-русски
Тизер майбутньої психологічної драми презентують 14 жовтня

Посттравматичний стресовий розлад після війни та як із ним впоратися. Історію двох найкращих друзів, які повернулися з АТО, розкаже новий український фільм "Замок", знімання тизеру якого днями розпочалися під Києвом. На прикладі двох військових автори психологічної драми хочуть показати, який шлях проходять бійці після повернення до мирного життя та як їхні близькі можуть їм допомогти. Зі знімального майданчика репортаж Ірини Сисак.

Перші кадри тизеру – короткого ролику – про майбутній фільм "Замок" знімають поблизу Києва. На майданчику двоє головних героїв Петро та Андрій. За сценарієм вони найкращі друзі, які виросли разом, а потім воювали в російсько-українській війні на сході. Сама стрічка розкаже про післяфронтовий період та психологічні проблеми, і виклики, з якими зіткнулися бійці на мирній території.

"Він пішов на фронт, там стався вибух, поруч з ним розірвалася граната, осколки залетіли всі в хребет, повернувся він на візку. Коли він повернувся сюди, він розуміє, що люди тут не зовсім розуміють, що відбувається там", – розповідає про свого героя виконавець головної ролі Назар Борушок.

Герой Назара, Петро, всіляко намагається адаптуватися до мирного життя і забути жахи війни. Для цього знайомиться з дівчиною в інтернеті. Його підтримує найкращий друг Андрій. Той після війни на межі психологічної кризи, яку він ретельно приховує.

"Мій герой врятував цілий БТР, але забув про одного бійця. І саме це він намагається забути, і саме на це спрямовані всі сили героя, і це заважає моєму герою повернутися до справжнього життя", – пояснює виконавець ролі Андрія Павло Макаренко.

Крок за кроком, допомагаючи та підтримуючи один одного, колишні військові борються із посттравматичним стресовим розладом і зрештою призвичаюються жити в особливих для себе умовах. За словами режисерки стрічки Анни Акулевич, проблематика фільму стосується кожного, адже українці вже 5 років живуть у стані війни.

"Це така універсальна тема, ми вважаємо, яка стосується героїв, або не героїв, або бійців, які повернулися, це взагалі про той надлом, який ми отримуємо і як з цим надломом вийти позитивно, сонячно", – зауважує режисерка стрічки.

"Фільм з хепіендом, але не з класичним хепіендом, а з тим, що кожен з героїв розуміє, що є певна проблема, а визнання проблеми – це вже крок до її подолання", – наголосує продюсерка стрічки Іванна Хіцінська.

Поки що творча група допрацьовує сценарій та створює тизер майбутнього фільму, з яким далі шукатимуть партнерів для знімання повного метра. У цьому їх підтримав "Український культурний фонд", який виділив на зйомки майже 2 мільйони гривень.

"Посттравматичний синдром, як і його наслідок, з одного боку є темою дуже знайомою і такою широко обговорюваною, а з іншого боку, той шлях, який вони йшли до подолання, правдиві психологічні проблеми і той шлях, який проходить людина перед тим, як вона зможе знову опанувати своє життя, він насправді мало кому відомий", – запевняє представниця "Українського культурного фонду" Яніна Алєєва.

Тизер майбутньої психологічної драми презентують 14 жовтня. Якщо фінансування для зйомки півторагодинного фільму знайдуть, то на екранах стрічка "Замок" з'явиться не раніше 2022-го.

Ірина Сисак, Андрій Ткаченко, "5 канал"

Брутальна класика: Кіану Рівз знявся у фотосесії напередодні прем'єри фільму "Джон Уік 3" – ФОТО

Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз
Кіану РІвз
/
Кіану РІвз

Попередній матеріал
Перший заступник голови МОЗ Андрій Семиволос у студії "5 каналу" – трансляція
Наступний матеріал
Замість піщаних барханів – гори сміття: як на Одещині активісти влаштували толоку на березі лиману
Loading...

Netflix випустить документальний фільм про життя Білла Ґейтса – трейлер

"Без конкурентів": стало відомо, хто поїде на "Оскар-2020" від України – включення

Український фільм "Додому" став потенційним номінантом "європейського Оскара"

Із розсекречених архівних матеріалів: у Києві знімають тизер фільму про останні роки боротьби УПА

Голова Держкіно Іллєнко написав заяву про звільнення – чим аргументував

"Один вдома" повертається: Disney хоче перезняти культовий різдвяний фільм