Кіноплівка
Кіноплівка Depositphotos

Зеленський підписав зміни до Бюджетного кодексу щодо держпідтримки кіно – що відомо

  Читайте по-русски
  Цей законопроєкт визначено як невідкладний для позачергового розгляду у Верховній Раді

  Володимир Зеленський підписав Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії", ухвалений Верховною Радою 12 вересня 2019 року. Про це повідомляється на сайті Президента України.

  Відповідний проект закону глава держави визначив як невідкладний для позачергового розгляду у Верховній Раді.

  "Документ спрямований на забезпечення реалізації механізмів, закладених у Законі "Про державну підтримку кінематографії в Україні", та врегулювання питання фінансової підтримки державою втілення проектів у сфері кінематографії. Встановлюється, зокрема, що окремі платежі від суб'єктів кінематографії, пов’язані з одержанням ними державної підтримки, зараховуватимуться до спеціального фонду держбюджету і спрямовуватимуться на державну підтримку кінематографії. Реалізація норм Закону сприятиме розвиткові кіноіндустрії в Україні, а також залученню інвестицій у цю сферу", – йдеться у повідомленні. 

  Видання "Детектор медіа" при цьому пише, що "прийняття змін до Бюджетного кодексу щодо державної підтримки кіно було необхідною умовою для того, щоб запрацював закон "Про державну підтримку кінематографії", ухвалений ще в 2017 році. Також необхідно було внести зміни й до Митного та Податкового кодексів, прийняті в листопаді 2017 року".

  Аналогічний законопроєкт уже подавали до Верховної Ради в жовтні 2015 року народні депутати Олена Кондратюк, Ольга Червакова, Ігор Гринів, Ірина Подоляк, Олександр Абдуллін та Олег Медуниця. Проєкт закону було прийнято в першому читанні в березні 2016 року, але до другого читання він так і не дійшов. За словами колишнього голови Комітету з питань культури та духовності, нинішнього члена Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Миколи Княжицького, законопроєкт від депутатів "Слуги народу" є ідентичним із поданим у 2016 році.

  Як повідомляв 5.UA, раніше, 9 вересня 2019 року, народний депутат фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький заявив, що депутати "Слуги народу" хочуть позбавити український кінематограф фінансування з бюджету. 

  Попередній матеріал
  Це може підірвати владу: Зеленський не має поступатися Коломойському в питанні "ПриватБанку" – Bloomberg
  Наступний матеріал
  РГК НАБУ закликає президента не поширювати дезінформації: відомство відреагувало на ролик Зеленського
  Loading...