Княжицький
Княжицький bbc.co.uk

Депутати "Слуги народу" хочуть позбавити український кінематограф фінансування з бюджету – Княжицький

  Читайте по-русски
  Фактично, за словами депутата, цей законопроект протирічить нормі Конституції щодо рівних прав та протидії дискримінації за будь-якою ознакою

  Представники монобільшості планують позбавити українського кіновиробника можливості отримувати відшкодування кваліфікаційних витрат, тобто компенсацій з державного бюджету, і надати таку можливість іноземним виробникам.

  Про це після засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.com народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький, повідомляє прес-служба "ЄС".

  "Сьогодні на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики "Слуги народу" проголосували за виключення з переліку суб’єктів, які отримують державну підтримку у вигляді повернення кваліфікованих витрат українців. Держава, на їхню думку, має підтримувати іноземних продюсерів, а не українських", – наголосив Микола Княжицький.

  Фактично, за словами депутата, цей законопроект протирічить нормі Конституції щодо рівних прав та протидії дискримінації за будь-якою ознакою. А також закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо підтримки національного виробника кінопродукції. Він створює передумови сповільнення тенденції розвитку українських фільмів. З часом це може призвести до повної втрати їх конкурентоспроможності, адже іноземні компанії отримуватимуть компенсації з українського бюджету.

  Парламентар закликав монобільшість не здійснювати кроків, які негативно впливають на державність і розбудову української національної ідентичності.

  Представники "Європейської Солідарності" подали альтернативний законопроект з метою захисту українського кінематографа. Але правляча партія, більшістю в комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики, ухвалила рішення про необхідність підтримати проєкт закону, що захищає іноземні компанії замість українських.

  Попередній матеріал
  Батьки Василька, хворого на ДЦП, просять допомогти на продовження лікування
  Наступний матеріал
  Рентні ставки в Україні можуть стати в 10 разів вищі, ніж у РФ – PWC

  Кабмін звільнив Іллєнка з посади голови Держкіно – офіційно

  Комісія Держкіно підтримала заборону другого сезону серіалу "Свати"

  З'явився перший тизер фільму "Чорний ворон" за романом Василя Шкляра

  Співвласник "Кварталу 95" заявив, що СБУ та "Миротворець" не можуть нічого забороняти

  Суд відхилив скаргу СБУ та Держкіно щодо скасування заборони на показ "Сватів" в Україні

  У Держкіно назвали дату виходу в прокат фільму про Стуса