Юрій Гримчак
Юрій Гримчак Радіо Свобода

Справа Гримчака: суд продовжив арешт з правом застави в понад 6 млн доларів – включення

Читайте по-русски
Гримчака затримали 14 серпня 2019 року

Під вартою до 14 листопада залишатиметься колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак. Запобіжний захід йому продовжив Печерський райсуд Києва. Водночас суд визначив і розмір застави, що становить 6 мільйонів. Якщо гроші внесуть, то Гримчак змушений буде носити електронний засіб контролю. Про таке розповідає кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко.

Попереднє засідання у справі відбулося на початку вересня. Тоді Апеляційний суд Чернігова залишив чинним рішення суду першої інстанції та залишив Гримчака під вартою. 

Адвокат Гримчака Тетяна Матяш говорить: "Слідства фактично не ведеться, ризиків фактично ніяких немає, єдина процесуальна дія, що була, – це продовження строку досудового слідства. Усе, більше нічого не робилося. Гра в футбол з матеріалами цього провадження: вони його передають із одного управління в інше". 

Своєю чергою прокурор у справі сказав: "Досудове розслідування в рамках цих строків неможливо було завершити, і ДБР за погодження ГПУ звернулося до суду з клопотанням про погодження строків тримання під вартою. На сьогодні в суді було доведено обґрунтованість підозри наявність ризиків, передбачених ст. 177, а також неможливість застосування м'якого запобіжного заходу".

Нагадаємо, Юрія Гримчака й Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня. Обох підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах. Начебто вони вимагали понад $1 млн за дозвіл на забудову території, яка належить до пам'яток культурної спадщини. Прокурори кажуть, що з'ясували це під час розслідування справи про напад на депутата Тетяну Черновол.

Попередній матеріал
Погрози Портнова Порошенку: як реагуватиме світ на політичні переслідування в Україні
Наступний матеріал
"Прямий контакт з противником на полі бою": як біля Дніпра проходить вишкіл резервістів Нацгвардії – відео
Loading...