Юрій Гримчак
Юрій Гримчак 5 канал

Справа Гримчака: чиновника МінТОТ залишили у СІЗО попри помилки в ухвалі суду – адвокат (оновлено)

Читайте по-русски
Адвокат наголошує, що позиватиметься до суду через незаконне позбавлення волі свого підзахисного

Підозрюваний у шахрайстві Юрій Гримчак залишається у СІЗО. Заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій не випустили з-під варти о 20:40 суботи, коли закінчився термін його затримання. Про таке повідомляє "5 канал".

Адвокат заявила, що позиватиметься до суду через незаконне позбавлення волі свого підзахисного. Захисниця стверджує: його мали відпустити через те, що в п'ятницю, 16 серпня, суддя обрала запобіжний захід іншій людині, адже ухвала була з помилками. Там було переплутане, зокрема, по-батькові Гримчака і місце його народження.

Захисниця розповіла: "Ми встановили, що в нас знаходиться Миколайович. Ну те, що там Михайлович – то таке. Звертайтеся до апеляційного суду, нехай апеляційний суд чи хтось там інший це зясовує. Ми будемо подавати всі апеляції що необхідно подати і, крім того, ми будемо подавати скарги на незаконне позбавлення свободи людини, тому що те, що зараз відбувається – після 20:45, – то це вже не тримання під вартою чи затримання, це називається незаконне позбавлення волі людини".

ОНОВЛЕННЯ. Натомість прокурор Денис Іванов стверджує: Гримчака помістили у СІЗО законно, попри помилку в ухвалі суду. Про це він сказав у коментарі "Українській правді".

Іванов сказав: "Це не позиція моя особисто чи Генпрокуратури. Це позиція закону, Кримінально-процесуального кодексу. У рішенні від 16 серпня були допущені орфографічні описки – було неправильно зазначено номер справи судом (судом – наголошую), неправильно був зазначений захисник та по батькові підозрюваного. Але на початку судового засідання встановлювалась особа, відносно якої обирався запобіжний захід. Безпосередньо підозрюваний  повідомляв анкетні дані суду. І судове засідання відбувалося відносно Гримчака Юрія Миколайовича. А не Михайловича".

Як повідомляв 5.UA, напередодні суддя виправила неточності. Але зі слів адвоката, новий документ набуде чинності лише за 5 днів. Прокурори ж запевняли: перша ухвала чинна, а тому відпускати нікого не будуть. Згідно з нею, Гримчак має перебувати під вартою до 13 жовтня, або внести заставу 6 мільйоні гривень.

Нагадаємо, Гримчака та його "помічника" Ігоря Овдієнка підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах. Начебто вони вимагали понад $1 млн за дозвіл на забудову території, яка належить до пам'яток культурної спадщини. Прокурори кажуть, що з'ясували це під час розслідування справи про напад на депутата Тетяну Черновол.

Попередній матеріал
Криваве весілля в Афганістані: від теракту на святковій церемонії загинули 63 людини (оновлено)
Наступний матеріал
Прикордонники зі стріляниною зупинили позашляховик, що проривався в бік кордону з Румунією
Loading...