Вишкіл тероборони на Закарпатті
Вишкіл тероборони на Закарпатті 5 канал

Оборона від диверсантів: на Закарпатті вчилися охороняти стратегічні об'єкти – сюжет

Читайте по-русски
Учасників вишколу тренують інструктори навчальних центрів військової підготовки, свого часу вони переймали досвід британських колег

Державні установи обороняли від диверсантів на Закарпатті. Все - у межах навчань. Злагоджені дії під час атаки, охорону стратегічних об'єктів регіону та оперативне розгортання блокпостів відпрацьовували підрозділи оперативного командування Захід ЗСУ. Участь у них взяли майже три тисячі військовозобов'язаних та резервістів.

"Ми всі розуміємо, якщо хочемо миру потрібно готовими бути до війни", - у балаклаві та військовому однострої - у такому камуфляжі не впізнати Вікторію, ведучу однієї з радіостанцій Закарпаття. Вона зголосилася взяти участь у вишколі тероборони. Вже освоїла розбирання та збирання зброї. Крім того, вправно стріляла у польовому тирі.

"З однієї сторони важко, з іншої я можу взяти приклад з учасників які знаходяться тут. Учасників бойових дій. За той короткий період я здобула ті навички, які б в повсякденному житті здобути не змогла", - ділиться Вікторія.

Участь у навчаннях беруть підрозділи територіальної оборони з 8-ми областей Західної України.

"На Закарпатті розгорнуто бригада тероборони, до якої призвано майже дві тисячі особового складу - це резервісти та військовозобов'язані, які проходять різні етапи підготовки, а саме від теорії до злагодження дій родів і рот", - пояснив Анатолій Прошин, начальник пресцентру управління оперативного командування "Захід".

Учасників вишколу тренують інструктори навчальних центрів військової підготовки. Свого часу вони переймали досвід британських колег. Тепер передають знання бійцям тероборони. Зокрема, навчають, орієнтуванню на місцевості, тактичній медицині та веденню оборони у складних ситуаціях.

"Працюють з азартом їм це цікаво...оскільки вони підрозділи тероборони їм треба оволодіти навичками протидії незаконним збройним формуванням - простими елементарними навичками", - пояснює інструктор Михайло.

Також навчались облаштуванню блокпостів та перевірці транспорту на наявність зброї. Більшість водіїв із розумінням поставилися до такого огляду. Проте поведінка одного з них привернула увагу бійців тероборони.

"Оглянули транспорт, в якій їхала цивільна особа і виявили там озброєння. Її затримали і вилучили транспортний засіб та не дали передати зброю собі на охороняємий об'єкт", - коментує Василь Зубатов, військовий комісар.

За тиждень учасники вишколу освоїли навички охорони стратегічних об'єктів - це оборона державних установ, мостів, гідроелектростанцій. Своє завдання виконали на відмінно.

Ярослава Мовчан, Сергій Мовчан, "5 канал"

Попередній матеріал
Українські тенісистки успішно стартували на світовому турнірі в Пекіні
Наступний матеріал
Хасиди святкують: як відзначають 5780-й юдейський Новий рік близько 30 тис. паломників в Умані – репортаж

Rapid Trident-2019 на Львівщині: зачистка сепаратистів, штурм та звільнення заручників

На Миколаївщині бійці 79-ї ДШБ відпрацьовували навички десантування та захоплення плацдармів – сюжет

Навчатися, щоб відновити кордони: на Луганщині танкісти відпрацьовували відбивання позицій – сюжет

На полігоні біля Черкас резервісти-прикордонники проходять масштабний військовий вишкіл – відео

У Косово відбулися спільні навчання угорських та українських армійців – фото

Rapid Trident-2019: на Львівщині стартували навчання 3 тис. військовослужбовців із 13 країн НАТО