Випробування морських піхотинців
Випробування морських піхотинців 5 канал

Крізь воду, багнюку та психологічні випробовування: як морпіхи здобували право вдягнути берет морської хвилі

Читайте по-русски
Перед початком іспиту кожен морпіх проходить перевірку фізичного та психологічного стану

Понад 240 військовослужбовців бригади морської піхоти здобули право носити берети кольору морської хвилі. Іспит складав підрозділ ЗСУ, який несе службу на Маріупольському напрямку. Понад 5 кілометрів смуги перешкод армійці мали пройти менш як три за половиною години.

З піснею на вустах учасники випробувань долають смугу перешкод, яка веде до заповітної мрії - берету кольору морської хвилі. Військовослужбовець на позивний "Кощій" переконує: іспит - це групова праця.

"На що ця смуга розрахована – це колективна робота. На колектив. Сам ти її не пройдеш, тому що тебе замучать до смерті. Якщо тобі товариші не будуть допомагати, ти її не зможеш здати. А друге – це передумова цього всього – це сила волі", - пояснює військовослужбовець з позивним "Кощій".

Серед тих, хто складає іспит, і 22-річна Світлана. Рік тому вона підписала контракт. Військова зізнається, весь цей час мріяла отримати берет піхотинця.

Смуга перешкод розтягнулася на п'ять із половиною кілометрів. У повній екіпіровці морські піхотинці мають здолати водойму, багнюку та суходіл. За нормативами, мають вкластися в три з половиною години.

Крім фізичного навантаження, кожен військовослужбовець повинен витримати ще й психологічний тиск. Умовляннями та погрозами інструктори провокують новобранців відмовитися від боротьби.

Перед початком іспиту кожен морпіх проходить перевірку фізичного та психологічного стану, розповідає військовий психолог Наталія. Свій берет вона отримала торік.

"На бійців спричиняється психологічний тиск. Тому потрібно його витримати, достойно пережити та, незважаючи на навантаження, іти вперед і підтримувати свою команду. Війна – це навантаження психологічне, перш за все. Потрібно мати гарну фізичну витримку, але також потрібно мати гарну психологічну загартованість. Без неї ніяк", - пояснює Наталія, військовий психолог.

Імітують бойові умови вибуховими пакетами та димовими шашками.

Не всі військовослужбовці витримали навантажень. Декому довелося зійти з дистанції. Роман тішиться, що витримав.

"Я вже дратувався, думав вже все, про себе. Зараз пройду болото, все, псіхану. Накручував себе, що я - морський піхотинець, я гідний, я такий же самий, як усі, хто носить берети, я не гірше. І це надавало сили, ми рвалися, бігли, кричали – "морська піхота!", - пригадує військовослужбовець Роман.

І от довгоочікувана нагорода – берети кольору морської хвилі. Право носити їх заслужили понад двісті сорок морпіхів. Отримала його і Світлана. Вона не приховує хвилювання і радості.

"Я говорила, що я пройду, ось і все! Був момент, коли вже я йду, плачу, але все одно. Наші хлопчики молодці, спасибі їм велике, допомагали. Мама, ти можеш мною пишатися! Мама, два братика", - ділиться Світлана.

Наступний іспит - за півроку.

"Гідним морським піхотинцем, вірним завжди клянусь! Клянусь!", - лунає текст присяги.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
Богдан прокоментував своє "дозвілля" в День Незалежності
Наступний матеріал
"Відчуваєш всю глибину природи": як у Черкасах незрячі підкорювали хвилі Дніпра
Loading...

"Бути вірним завжди": 400 морпіхів склали присягу і отримали заповітні берети

В лікарні від тяжкого поранення помер морський піхотинець

"Тандем двох Ан-26": як морпіхи десантувалися з повним бойовим спорядженням – ФОТО

Морпіхи отримали на озброєння нові бронеавтомобілі "Варта" – фото

Справжня еліта: у Маріуполі мужні красені морпіхи стали до бальних танців – ФОТО

Крижана вода, багнюка, колючий дріт: які випробування пройшли морпіхи перед присягою