Резервісти-прикордонники проходять військову підготовку
Резервісти-прикордонники проходять військову підготовку 5 канал

На полігоні біля Черкас резервісти-прикордонники проходять масштабний військовий вишкіл – відео

Читайте по-русски
Резервісти тренуються, як діяти оремо, а також вчаться працювати в команді

150 резервістів-прикордонників проходять військову підготовку на полігоні біля Черкас. Удосконалюють вогневу підготовку, опановують ази особистої безпеки та знайомляться з особливостями роботи прикордонників. За навчаннями спостерігала журналіст "5 каналу" Яна Лимаренко.

27-річний Віталій з Харківщини впевнено стріляє по мішенях, хоча донедавна електромеханік за фахом не вмів тримати зброю в руках. Адже в армії не служив, бо вчився в університеті. Нині тренується, щоб у разі небезпеки стати на варту.

"Ми знайомимося зі зброєю, адже багато хто не служив, багато в кого немає ще срокової армії, тому пробуємо себе. 5 разів поклав мішень", – розповідає Віталій.

Проте новачків на навчаннях – одиниці, більшість – військові з досвідом. 48-річний Віталій Заборовський – кадровий офіцер, у 2006 пішов у запас, нині викладає історію України в університеті Харкова.

"Це саме є найкращий приклад як офіцер для майбутніх фахівців-правознавців, навчені та підготовлені військові, які згодні стать до оборони країни в необхідний момент – це необхідність, це навіть не необхідність, це реальність така наша", – говорить резервіст.

На вишкіл приїхали півтори сотні резервістів із Харківщини та Сумщини. Учасники зборів відпрацьовують вогневу підготовку та прийоми особистої безпеки. Майже всі заняття практичні. Резервісти тренуються, як діяти оремо, а також вчаться працювати в команді.

Олександр Єрофєєв, викладач спеціальної тактики спеціальних сил та резервів, розповідає: "В основному це робота в команді, бо один ніколи нічого не зробить. Можуть страждати інші лише через те, що один десь щось не зробив, через це може постраждати навіть весь підрозділ".

"Під час мобілізації вони будуть призвані до військової служби і будуть виконувати завдання у відповідності до своїх посад. Вони будуть охороняти державний кордон або виконувати відбиття збройної агресії", – пояснює Олександр Герасим'юк, заступник начальника навчального центру з виховної роботи.

Вишкіл для прикордонників-резервістів триває два тижні. Протягом цього року в Оршанці тренуватимуться 600 резервістів.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Ювілейний фестиваль "Червона рута" готується запалювати нові зірки в Чернівцях – репортаж
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради: в порядку денному 17 законопроєктів