Rapid Trident-2019
Rapid Trident-2019 5 канал

Rapid Trident-2019 на Львівщині: зачистка сепаратистів, штурм та звільнення заручників

Читайте по-русски
У тренуваннях задіяні понад 600 одиниць військової техніки і понад 3,5 тис. військовослужбовців з 14 країн

Зачищення міста від сепаратистів, звільнення заручників, ведення бою у різних місцевостях із залученням повітряних сил та броньованої техніки. Такі вправи відпрацьовували разом на Яворівському полігоні Львівщини понад 3,5 тис. військовослужбовців з 14 країн. Там триває активна фаза навчань Rapid Trident-2019. Як військові знаходять спільну мову? Дізнавалася знімальна група "5 каналу".

За сценарієм навчань, місто, звільнене армійцями від бойовиків, спецпідрозділ зачищає від диверсантів. У складі підрозділу – бійці Нацгвардії, поліцейські, військові служби правопорядку та служби охорони.

В одному з будинків поплічники терористів утримують заручників, зокрема, жінок із дітьми. Учасники навчань мають зберегти їхні життя, знищити або взяти у полон злочинців.

Спецпідрозділ із цими завданням впорався блискуче. Другий етап навчань – масштабніший. У ньому беруть участь понад 3,5 тис. армійців з різних країн, авіація та бронетехніка.

"Мета даного навчання – це досягнення взаємосумісності підрозділів і військових частин збройних сил України з військовими частинами збройних сил США та країн членів та партнерів НАТО", – звітує співкерівник навчань від України Сергій Жакун.

Вояки атакували супротивника і вчилися маневрам, які обманюють ворога.

"Українці діляться своїм досвідом, здобутим у зоні бойових дій на Сході, канадці – досвідом зі своїх бойових місій. І такий зв'язок допомагає зміцнити міжнародні відносини", – розповідає командир Навчальної групи із загальновійськовоі підготовки збройних сил Канади Кім Беріо.

Інструктор із вогневої підготовки збройних сил США вчить курсантів Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного з квітня. Сьогодні його підопічні демонструють свою майстерність.

"Те, що ми відпрацьовували з ними на заняттях, нині вони змогли продемонструвати у спільних діях із військовослужбовцями зі США і показати їм наші бойові можливості", – каже офіцер вогневої підтримки ЗС США Стефан Дурсол.

Аеророзвідник Владислав зізнається: трохи хвилювався через участь у вишколі великої кількості іноземних колег. Але результатом задоволений: "Працювали разом добре, один одного розуміли, навчання проходили дуже добре".

У тренуваннях були задіяні понад 600 одиниць військової техніки. За її допомогою бійці вчилися проводити ефективну розвідку та долати труднощі рельєфної місцевості.

"Цього року ми будемо чітко планувати перехід бойових частин на ті стандарти, яким навчаються тут, в Яворові. Вони абсолютно потрібні, ніхто не збирається їх відміняти, бо якщо ми розбудовуємо армію, то ми маємо її розбудовувати за натівськими стандартами", – наголошує міністр оборони України Андрій Загороднюк.

"Ви побачили, яким буде майбутнє України... Настануть часи, коли ми не приїздитимемо сюди з інструктажем, а стоятимемо пліч-о-пліч та будемо працювати разом", – впевнений співкерівник навчань від США Тімоті Клівленд.

Сніжана Юр'єва, Євген Радіон, Львівска область, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Як проходять міжнародні змагання "Найсильніший пожежник-рятувальник" – включення з Хрещатика